ادامه مطلب...
موزه‌های تاریخی گلستان که دریچه‌ای به تمدن نگارستان ایران گشوده‌اند، شامل ده مجموعه ازجمله کاخ‌موزه گرگان است که تاریخ و فرهنگ این منطقه باستانی تا دوران معاصر را روایت می‌کنند.

کاخ‌موزه گرگان یا کاخ شهر گرگان یکی از 12 کاخ پهلوی در کشور بوده که پس از مرمت به کاخ‌موزه گرگان تبدیل شده است.

کاخ‌موزه گرگان در سال 1317 به دستور رضاخان در دو طبقه ساخته شد و در کنار آن مجموعه‌ای از ساختمان‌های اداری ازجمله شهرداری، ثبت‌احوال، مدرسه ایران‌شهر و اداره پست گرگان نیز بنا شد.

کاخ شهر گرگان در سال 1343 به‌عنوان بیست و چهارمین موزه کشور و نخستین موزه شمال کشور مطرح بود و بعدها به ثبت ملی رسید.

این بنا در مرکز شهر گرگان در محوطه پارک شهر واقع است. از بناهای هم‌دوره با این کاخ می‌توان به ساختمان شهرداری، شهربانی، ثبت‌احوال، پست، دادگستری، دارایی، مدرسه ایرانشهر و سر در پادگان اشاره کرد که غیر از ساختمان دادگستری، بقیه آن‌ها ازنظر نقشه شبیه یکدیگرند.

این کاخ در دو طبقه بر روی بقایای ساختمانی متعلق به دوره صفوی احداث‌شده و زیربنای هر طبقه آن 530 مترمربع است که دارای سقف شیروانی و شبیه به کاخ "میان پشته" واقع در بندرانزلی در استان گیلان است.

کاخ اختصاصی گرگان در فروردین سال 1336 توسط مهدی میر دانش از کارشناسان وقت مرکز باستان‌شناسی ایران مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام در همان سال به شماره 1538 توسط مرکز مطالعات و هماهنگی شورای عالی فرهنگ و هنر همزمان با 42 بنای دیگر نیز در سطح کشور در فهرست آثار ملی ثبت شد.

در 16 اردیبهشت سال 1339 در برپایی نمایشگاهی از آثار تاریخی حاصل از کاوش‌های باستان‌شناسی گرگان و دشت که در این بنا برپا شد، تیمسار منصور مزین نماینده دولت پهلوی دوم در گرگان و دشت باراهنمایی‌های مسیح ذبیحی (دبیر، پژوهشگر و نویسنده گرگانی که بعدها نیز نخستین مدیر کاخ‌موزه گرگان شد) پیشنهاد تأسیس یک موزه در محل کاخ اختصاصی را مطرح کرد و با پیگیری‌های صورت گرفته سرانجام دکتر خانلری وزیر وقت فرهنگ و هنر در سال 1342 موافقت خود را برای تشکیل کاخ‌موزه گرگان در پارک شهر اعلام کرد و افتتاح آن در فروردین سال 1343 هم‌زمان با افتتاح پارک شهر، کتابخانه، قرائت‌خانه و ایستگاه راه‌آهن گرگان صورت گرفت.

در ابتدا این کاخ با چیدمان 37 قلم شیء فرهنگی تاریخی که توسط محسن پیرامون از مرمت کاران باتجربه آثار تاریخی وقت موزه ملی ایران صورت گرفت آغاز به کارکرد و تا پایان سال 1361 تعداد اشیای آن به 152 قلم رسید.

این کاخ‌موزه، بیست و چهارمین موزه و اولین موزه شمال کشور در بین استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بود که در سال 1361 به دلایل نامعلوم تعطیل و بخش عمده‌ای از اشیای آن به ساری مرکز استان مازندران انتقال داده شد.

این بنا که مالکیت آن متعلق به شهرداری گرگان است پس از تعطیلی مدتی تبدیل به کتابخانه عمومی شد تا این‌که با پیگیری‌های انجام‌شده بین اداره‌کل وقت میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان با شهرداری گرگان این بنا با کلیه اشیای متعلق به آن در اردیبهشت سال 84 در اختیار این اداره‌کل قرار گرفت و سرانجام پس از مرمت و تجهیز در سال 88 و در روز جهانی موزه در سه بخش اداری، مشاهیر و اشیای سلطنتی بازگشایی شد.

از قرن سوم هجری تا به امروز 67 نفر از بزرگان و مشاهیر منطقه اعم از شاعر، نقاش، حکیم، موسیقیدان، دانشمند، ریاضیدان، فیلسوف و فقیه شناسایی‌شده که از این تعداد، تندیس 30 تن از بزرگان ساخته و در بخش مشاهیر کاخ‌موزه به نمایش گذاشته‌شده است.

بخش مشاهیر در طبقه همکف و شامل سالنی در ضلع شمالی است که در آن تندیس علما، دانشمندان و فرهیختگان این ناحیه ازجمله فخرالدین اسعد گرگانی، میرداماد، میرفندرسکی و شخصیت‌های بنام معاصر مانند استاد فقید محمدرضا لطفی، استاد حجت‌الله شکیبا و... در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است. این تندیس‌ها توسط مرحوم دکتر نظری مجسمه‌ساز در تهران ساخته‌شده است.

بخش اشیای سلطنتی در طبقه اول نیز شامل سالن‌های دیدارهای رسمی، نشیمن، پذیرایی و همچنین اتاق‌های استراحت خاندان پهلوی است و در آن اشیا و لوازم متعلق به کاخ به نمایش گذاشته‌شده است.

ادامه مطلب...
معاون گردشگری وزارت‌میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «با توجه به نگاه فرهنگی، تعالی‌بخش و ارزشی‌محور در صنعت گردشگری کشور، نیازمند تغییر نگاه و تاکید بر تاثیرات اقتصادی و فرهنگی این حوزه هستیم.»

ولی تیموری در نشست با سردار سرتیپ پاسدار یعقوب سلیمانی، رئیس سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج  که با هدف ارتقای سطح همکاری‌های مشترک دو حوزه برگزار شد، با تبریک هفته بسیج گفت: «در حال حاضر تاثیرات اقتصادی صنعت گردشگری برای کشور حائز اهمیت است، ما بارها تاکید کرده‌ایم که رویکرد اصلی و غالب ما در این حوزه، فرهنگی است. این نگاه در تصمیم‌گیری‌های کلان نیز دیده می‌شود، به گونه‌ای که در کمیسیون فرهنگی مجلس، در چارچوب اسناد بالادستی و سایر بخش‌ها صنعت گردشگری در سیاست‌های فصل فرهنگی طبقه‌بندی شده است.»

او با بیان این‌که نگاه ما به گردشگری از نوع تعالی‌بخش است، افزود: «طبق پژوهش و تحقیق صورت گرفته بیش از 90درصد گردشگران ورودی به کشور هنگام خروج، نظر و عقیده‌ای کاملا متفاوت دارند و دریافت آن‌ها از چهره واقعی کشور مثبت و با مردمانی مهمان‌نواز است. وقتی گردشگران این چنین دچار تحول می‌شوند، در نتیجه موضوع ارزشی‌محور و تعالی‌بخشی در بطن محتوای گردشگری مشاهده می‌شود.»

تیموری با اشاره به تاثیرات کد اخلاق گردشگری تاکید کرد: «این کد در دنیا به عنوان منشور اخلاق در سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) پذیرفته و تصویب شده است. برای اینکه این منشور قابلیت ملی داشته باشد و از بدنه دولت‌ها عبور و به بدنه ملت‌ها برسد، در مجلس به تصویب رساندیم. در بند اول آن تاکید می‌شود وقتی در قالب هر ملیتی وارد کشوری می‌شوید، مقررات و قوانین جاری مقصد باید رعایت شود.»

او اضافه کرد: «برای اینکه گردشگران از قوانین منشور اخلاق گردشگری در حین ورود به کشور اطلاع داشته باشند، مجموعه‌هایی را آماده و به وزارت امورخارجه ارسال کردیم تا در سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌ها مورد استفاده قرار گیرد، به گونه‌ای که این اطلاعات در سایت‌های رسمی و محل رجوع گردشگران پیش از سفر به ایران قرار می‌گیرد و رعایت می‌شود.»

معاون گردشگری وزارت‌میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «این نگاه که فرهنگ کشورمان تحت تاثیر ورود گردشگران خارجی تغییر می‌کند، صحیح نیست و پیرو رعایت منشور اخلاق گردشگری و تغییر نگاه آن‌ها پس از خروج از کشور، به‌نوعی انتقال و صادرات فرهنگ، تمدن و تفکر ایرانی- اسلامی به کشورهای مختلف صورت می‌گیرد و این همان ظرفیت تعالی‌بخش و ارزش‌آفرین مستتر شده در صنعت گردشگری به شمار می‌آید.»

او ادامه داد: «در حال حاضر با توجه به تغییرات ایجاد شده در صنعت گردشگری، تعداد قابل توجهی از گردشگران ورودی به کشور از کشورهای همسایه و با ریشه‌های مشترک مذهبی‌فرهنگی هستند و درصد باقی‌مانده از گردشگران اروپایی نیز با علاقه به مباحث تاریخی به ایران می‌آیند و نوع سلیقه آنها گردشگری فرهنگی است و از این منظر انصافاً جای هیچ گونه تردیدی برای پذیرش گردشگران خارجی در جمهوری اسلامی ایران باقی نمی‌ماند.»

تیموری در پایان به نقشه راه و برنامه‌های پیشنهادی و اجرا شده در طول یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: «تعامل و همکاری با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) و پیرو آن دریافت مشاوره‌های تخصصی و فنی در پروژه‌های ملی و کلان کشور از جمله بازبینی برنامه توسعه گردشگری، تهیه برند ملی کشور، تدوین نظام جامع آموزش گردشگری، مناسب‌سازی تاسیسات گردشگری برای جانبازان معزز و معلولین از جمله برنامه‌های زیربنایی در حوزه معاونت گردشگری است.»

تیموری با تاکید بر اینکه گردشگری محور توسعه کشور است، گفت: «ضمن تشکر از زحمات و برنامه‌های بسیار خوبی که سازمان اردویی و گردشگری بسیج در قالب اعزام کاروان‌های راهیان نور انجام می‌دهد، ما کاملا آمادگی داریم در قالب طرح سفر ارزان ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با راهیان نور همکاری داشته باشیم. وقتی ظرفیت‌های راهیان نور در کنار توانمندی‌های ستاد سفر با 22 دستگاه اجرایی عضو کنار هم قرار گیرد، بی‌شک در این مهم، دستاوردی قابل توجه محقق می‌شود.»

معاون گردشگری در پایان این نشست پیشنهاد داد پیرو تفاهم‌نامه پیشین معاونت گرشگری کشور و سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج، 10 محور عملیاتی با زمان‌بندی مشخص استخراج شود و موضوعاتی از جمله پرداختن به موضوع آموزش، برگزاری همایش، استانداردسازی خدمات، بازاریابی و تبلیغات و نیز تدوین ضوابط زیرساخت‌های اقامتی مشترک از جمله ضوابط اردوگاه‌ها در دستور کار قرار گیرد.  

ایرانگردی, گردشگری, شهرداری, استانداری, یارانه, فرمانداری, وزارت, رضا نورمحمدی, عطیه مومنی, ایرانگردی, گردشگری, بلیت, سفر, سفر ارزان, اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری, دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

ادامه مطلب...
حفظ و حراست از میراث‌فرهنگی و تاریخی، شغلی همراه با عشق و علاقه است، ظرافت و حساسیت مرمت آثار تاریخی جایی برای سهل انگاری و بی حوصلگی باقی نمی‌گذارد و بی تردید تمام آنان که در این مسیر قدم گذاشته اند با دل و جان خشت به خشت این یادگارهای دوران گذشته را مرمت می‌کنند.

توجه به حفظ اصالت و هویت بناهای تاریخی ایجاب می‌کند در این بخش استفاده از افراد متخصص و زبده مورد توجه قرار بگیرد و به همین دلیل هر سال بسیاری از استادان مرمت و دانش آموختگان این حوزه در نقاط مختلف کشور، مرمت آثار تاریخی را در دست می‌گیرند.

وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اقدامات و برنامه‌های بسیاری در هر سه بخش به عنوان یکی از دستگاه‌های مهم و تاثیرگذار در حوزه اشتغال نقش آفرینی کرده است، تسهیل روند صدور مجوز در تمام بخش‌ها، معرفی به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات، حمایت از سرمایه‌گذاران دارای اهلیت و صلاحیت، پیگیری خواسته‌ها و دغدغه‌های صاحبان مشاغل در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، شفافیت و به‌روز کردن سیستم اداری، توجه به فناوری‌های نوین، حمایت از ورود جوانان به این عرصه و ایجاد زمینه حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، بخشی از اقدامات این وزارتخانه برای ایجاد اشتغال است.

اجرای بیش از 4هزار پروژه عمرانی در حوزه مرمت، احیا و بهره‌برداری از اماکن و آثار تاریخی و فرهنگی با اشتغال مستقیم بیش از 25هزار نفر شاهدی بر این ادعاست که طی دو سال گذشته توان و سعی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علاوه بر حفظ و نگهداری از میراث و تمدن تاریخی کشور، اشتغال و درآمدزایی و ایفای نقش در اقتصاد نیز بوده است.

سیاست و خط مشی این وزارتخانه برای ایجاد اشتغال در حوزه میراث‌فرهنگی، حفظ و نگهداری آثار تاریخی نفیس با استفاده از نیروهای زبده و کارشناس احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی با واگذاری به سرمایه‌گذاران بوده، این در حالی است که حفاظت از آثار تاریخی با جذب مشارکت مردمی و تکاپوی تشکل‌های مردم‌نهاد نیز در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

حضور جوانان با ایده‌های نوین

حضور جوانان در حوزه میراث‌فرهنگی با ایده‌های نوین که با حمایت و پشتیبانی وزارت میراث‌فرهنگی در گام‌های نخست قرار دارد، علاوه بر ایجاد تحول و جذابیت در این بخش، اشتغال بسیاری از تحصیل‌کردگان حوزه فناوری دوستدار میراث‌فرهنگی و تاریخی را به دنبال داشته است.

طراحی بازی‌ها و برنامه‌هایی با موضوع میراث‌فرهنگی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امروز به یکی از حوزه‌های اشتغالزا در این بخش تبدیل شده و علاقه و اشتیاق کودکان و نوجوانان به میراث تاریخی و آشنایی با تمدن و فرهنگ ایران زمین را نیز به همراه داشته است.

حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی می‌توانند با ایجاد استارت‌آپ‌های خود، با خلق ارزش افزوده از ظرفیت‌هایی که به فراموشی سپرده شده است را احیا کرده و برای دیگر جوانان نیز اشتغال بیافرینند.

خانه‌ای برای استارت‌آپ‌ها

حمایت و پشتیبانی از شاغلان این حوزه تا جایی پیشرفت که یکی از خانه های تاریخی تهران برای استقرار استارت‌آپ‌های این حوزه مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.

خانه تاریخی سرهنگ ایرج که بخشی از آن مرمت شده و فرآیند مرمت این بنا با همراهی بخش خصوصی و معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری کامل می‌شود. موزه مجازی، راهنمای صوتی اماکن تاریخی، ضدآب‌سازی خاک، شیشه و سنگ بناهای تاریخی محور فعالیت استارتاپ های مستقر در خانه تاریخی سرهنگ ایرج است.

مرمت، بهسازی و سامان‌دهی بناها و اماکن تاریخی یکی دیگر از موضوعات اشتغالزا در حوزه میراث‌فرهنگی است، این بخش که یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف وزارتخانه میراث‌فرهنگی به شمار می‌رود، سالانه با تخصیص اعتبار و بودجه مشخص، برای بسیاری از کارآموختگان و استادان مرمت منجر به ایجاد اشتغال مستقیم می‌شود.

بسیاری از طرح‌های مرمتی آثار تاریخی سالها به طول می‌انجامد و در این مدت مرمتگران و سایر افراد مرتبط با این حوزه، برای سالیان متمادی در این پروژه‌ها مشارکت دارند، مرمت عمارت عالی قاپو مثال خوبی برای اینگونه طرح های مرمتی است که سال گذشته پس از 12 سال، داربست‌های این مجموعه جمع‌آوری شد.

آثار تاریخی با توجه با خطرات و تهدیدهای طبیعی و انسانی همیشه نیازمند رسیدگی و مرمت هستند، و این نیاز همیشگی، اشتغال تعداد زیادی از مرمتگران و استادان این بخش را به دنبال دارد هر چند که نباید فراموش کنیم تنها مرمتگران نیستند که که در پروژه های مرمتی مشغول به کار می‌شوند بلکه با آغاز مرمت آثار تاریخی تعداد بسیاری از مشاغل مختلف مرتبط با معماری و ساختمان درگیر این پروژه‌ها می‌شوند.

آثار تاریخی منبعی برای اشتغال‌زایی و درآمدزایی

حفاظت و حراست از آثار تاریخی به معنای ایزوله کردن این آثار نیست، بخش عمده‌ای از بناهای تاریخی درجه دو و سه در کشور ما وجود دارد که منبع بسیار خوبی برای اشتغال‌زایی و درآمدزایی محسوب می‌شود، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این بخش نیز با اقدامات بسیار درخشانی داشته است، تعداد بناهای واگذار شده به بخش خصوصی در دولت دوازدهم که به بهره برداری دائم رسیده 17 بنا است که این رقم رشد 100 درصدی نسبت به دولت یازدهم داشته، بنا بر آمار موجود با واگذاری و بهره‌برداری از بناهای تاریخی در چهار سال دولت یازدهم و دو سال دولت دوازدهم، 1351 نفر/روز اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

شناسایی اماکن تاریخی قابل واگذاری و برگزاری مزایده برای انتخاب سرمایه‌گذاران اصلح که توان تخصصی و مالی لازم را برای مرمت، احیا و بازسازی این بناها داشته باشند در صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی انجام می‌شود، با انتخاب این افراد روند ایجاد اشتغال در این بخش استارت می‌خورد چراکه مرمت و احیای بناها براساس اصالت و هویت بنا، شرط اصلی و مهم واگذاری آثار تاریخ به سرمایه گذاران است.

پس از مرمت نیز بهره‌برداری از این بناهای تاریخی آغاز می‌شود و با توجه به وسعت و ظرفیت اماکن تاریخی، سرمایه‌گذاران افراد مورد نیاز خود را برای ارائه خدمات در بخش‌های مختلف استخدام می‌کنند، امروز با توجه به تاکید وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، روند واگذاری بناهای تاریخی قابل واگذاری سرعت گرفته است و سرمایه‌گذاران کمتر از گذشته درگیر فرآیند اداری و بروکراسی می‌شوند.

هتل کاروانسرای یام که همزمان با رویداد تبریز2018 افتتاح شد، یکی از پروژه‌های موفق و مثال زدنی این حوزه است، این بنای تاریخی که با رعایت اصول و مقررات میراث‌فرهنگی مورد مرمت قرار گرفت، امروز به عنوان یک هتل زیبا با معماری خاص تاریخی فعالیت می‌کند و زمینه اشتغال بسیاری از جوانان بومی شهرستان مرند را فراهم کرده است.

اشتغال در باستان‌شناسی و کاوش

باستان‌شناسی و کاوش در محوطه‌ها و سایت‌های تاریخی یکی دیگر از زمینه‌های اشتغال در حوزه میراث‌فرهنگی به شمار می‌رود، با توجه به وسعت و پراکندگی محوطه‌های تاریخی در کشور ما، این بخش هیچ‌گاه تعطیلی و بیکاری ندارد و هر سال تعداد بسیاری از باستان‌شناسان و دانشجویان این رشته به دنبال ردپای گذشتگان، محوطه‌های تاریخی را کاوش می‌کنند.

برخی از محوطه‌های تاریخی همچون تخت جمشید که وسعت قابل توجهی دارد و زوایای بسیاری از آن هنوز آشکار نشده است، در تمام دوران‌ها و سالیان متمادی است که مورد کاوش و باستان‌شناسی قرار دارد و برخی دیگر از سایت‌های تاریخی پس از کاوش در چند مرحله و کشف رازهای نهان منطقه، در آرشیو باستان‌شناسان قرار می‌گیرند.

موزه‌ها جایی برای اشتغال

افتتاح و راه‌اندازی موزه‌های دولتی و خصوصی در کشور که در دولت دوازدهم با 10 درصد رشد همراه بوده است، بدون تردید اشتغال بسیاری از افراد علاقه‌مند و متخصص در این بخش را به همراه داشته است، در دو سال ابتدایی دولت دوازدهم 96 موزه در کشور افتتاح شده و این روند همچنان ادامه دارد.

روز های پیش‌رو برای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، روزهایی به مراتب دشوارتر است چراکه با تغییر عنوان سازمان به وزارتخانه، نه فقط تیتر عناوین و پست‌ها، بلکه وظایف و مسئولیت‌ها سنگین شده است و این وزارتخانه بنا بر نامه رئیس‌جمهوری به وزیر، باید نقش بیشتری در روند ایجاد اشتغال ایفا کند.

 

* گزارش از زهرا عقلمند

ادامه مطلب...

در دنياي امروز، از جمله عواملي كه منجر به رشد اجتماعي و تقويت روابط اجتماعي زنان مي شود، ورزش است. فعاليت هاي بدني و ورزشي به جهت نتايج روان شناختي چون تغيير نگرش ها، روابط انساني و كارآيي هاي اجتماعي، بهبود ادراك و پاسخ هاي حسي، توسعه سلامت روحي و جسمي، احساس آسودگي و آرامش بيشتر، تسكين نارسايي ها و اختلال هاي رواني و كسب مهارت هاي حركتي هم چنين اكتساب تجارب اخلاق و تقويت خودباوري حائز اهميت است.

ورزش هم چنين عامل رهايی از فشارها و تنش هاي روحي و مقابله با بحران های آسيب زای زندگی است.

ووشو يک هنر رزمي مدرن چينی است که پس از انقلاب کمونیستی در اين کشور براي ملي‌سازی هنرهای رزمي سنتي چيني ابداع و در آن انواع مختلف حرکتها براي سلامتي جسم و روح و دفاع شخصي در نظر گرفته شده‌ است.

در چين باستان از هنرهاي رزمي براي دفاع از سرزمين، خود يا خانواده و مقابله با دشمنان استفاده مي ‌شد. ووشو نه تنها يک ورزش سنتي چين، بلکه دربرگيرنده عناصر فلسفي، اخلاقي، زيباشناسي، پزشکي و نظامي است.

هر چند اين رشته رزمي، ورزش ملي چين محسوب مي شود اما امروزه به يک رشته بين المللي تبديل شده و نزديک به يک دهه گذشته نيز در ميان بانوان ايران توسعه يافته است.

ادامه مطلب...

نازنين بازدار از جمله ستارگان رشته ورزشی ووشو در بخش تالو مي باشد که در مسير کهکشانی شدن قرار دارد.وي متولد 1383 و 14 سال دارد و با سن کم ، عناوين متعدد جهاني ، آسيایی و کشوری را کسب کرده است.نايب قهرماني جهان با 2 مدال نقره در مسابقات جهانی بلغارستان در سال 2016 ، نائب قهرمان جهان با کسب يک مدال نقره و يک برنز در مسابقات جهاني برزيل در سال 2018 ، نائب قهرماني آسيا در مسابقات آسيايی چين در سال 2015 ، اولين و تنها دارنده مدال نقره جهاني در فرم سنلو در تاريخ ووشو ايران و ... از این جمله اند.

اميد است متوليان ورزش کشور و فدراسيون با حمايت هرچه بيشتر از نازنين و امثال وي که در سنين نوجواني ، افتخارات بسياري را براي جمهوري اسلامي ايران کسب کرده اند ، انگيزه اين ستارگان را براي صيد مدال هاي طلاي جهاني در آينده ، بيشتر نمايند.مهندس مجید مکی از نخبگان هنرهای تجسمی کشور از جمله شخصیت های فرهنگی - هنری می باشد که به عنوان مدیر برندینگ نازنین بازدار ، وی را یاری می نماید.سایت خبرورزشی برای خانم نازنین بازدار در مسابقات آسیایی مالزی ، آرزوی موفقیت دارد.

ادامه مطلب...

نازنین بازدار,نازنین بازدار قهرمان ووشو,نازنین بازدار ووشو,بازدار قهرمان ووشو,قهرمان ووشو ایران,نایب قهرمان ووشو جهان,نایب قهرمان ووشو آسیا

ادامه مطلب...
به مناسبت بزرگداشت دهه کرامت، نمایشگاه گروهی نقاشی (نگارگری) شکوفه‌های آفتاب با حضور جمعی از مسئولان و هنر مندان علاقمند به هنر نقاشی 19 تیرماه سال جاری در فرهنگسرای رازی ورامین افتتاح شد.

این نمایشگاه در مجتمع فرهنگی و هنری قطب الدین رازی ورامینی با همکاری انجمن هنرهای تجسمی و با حضور جعفر اردستانی رئیس شورای شهر ، طاهر طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آسیه گونه زاده رئیس انجمن تجسمی ، مهندس مجید مکی از نخبگان هنرهای تجسمی کشور ، هنرمندان و علاقمندان به هنر نقاشی در تاریخ 19 تیرماه 98 افتتاح شد.

طاهر طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین در حاشیه آیین افتتاحیه نمایشگاه گروهی نقاشی (نگارگری) شکوفه های آفتاب ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: باید هنرمندان برای تولید آثار ماندگار و فاخر ملی مورد حمایت قرار گیرند تا هنر رشد و تعالی پیدا کند و شاهد اثرات مثبت فرهنگی آن در جامعه باشیم.

طاهری به استقبال خوب مردم از نمایشگاه اشاره کرد و افزود: با کمک هنر می‌توان هویت و ارزش‌های ملی را حفظ کرد و آن را به نسل‌های بعد انتقال داد که رسالت این مهم بر عهده هنرمند و ذهن خلاق او است.

آسیه گونه زاده مسئول انجمن  هنرهای تجسمی  و مسئول نمایشگاه گروهی نقاشی ( نگار گری) شکوفه های آفتاب نیز ضمن تشکر از هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه گفت: برگزاری این نمایشگاه اقدام بسیار خوبی در راستای ایجاد انگیزه در سایر هنرمندان به ویژه بانوان بوده است و باید این گونه نمایشگاه‌ها تداوم داشته باشند.

گونه زاده افزود: در این نمایشگاه 47  اثر از 9 بانوی هنرمند و عضو انجمن هنرهای تجسمی شهرستان ورامین  با موضوع نگار گری و گل مرغ و با هدف  ترویج  این هنر در منطقه از 19 تیر ماه تا 23 تیرماه 98  از ساعت 11 الی 19 در معرض دید علاقمندان به هنر نقاشی می باشد.ادامه مطلب...
سومین سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک ۱۲ اردیبهشت برگزار می‌شود.
مهندس مجید مکی مدیر کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی این همایش ، با بیان این مطلب گفت:این رویداد ارزشمند توسط مؤسسه آموزش عالی ناصرخسرو و با مشارکت مؤسسه فرهنگی و هنری عرصه نقش ایرانیان با رویکردهای هنری، ارزشی، توسعه اجتماعی و توسعه پایدار در دو بخش علمی (مقالات) و پوستر فتوگرافیستی برگزار می‌شود.


وی ادامه داد:تعامل سازنده هنرمندان گرافیک و جامعه در ارتقا بخشی سطح سلامت جامعه، توجه نهادهای دولتی و غیردولتی به مدیریت و کنترل آسیب‌های اجتماعی، شناخت و معرفی آسیب‌های اجتماعی در طراحی گرافیک، نگاه نقادانه به آسیب‌های اجتماعی از منظر گرافیک، بازخوانی هویت فردی و اجتماعی انسان معاصر در قاب تصویر، تعاملات بین بخشی و بین رشته‌ای در کنترل آسیب‌ها و معرفی و شناسایی نسل جدید طراحان گرافیک ایران از اهداف اصلی برگزاری این رویداد هنری است.

مجید مکی افزود:منصور مهرنگار رئیس سمپوزیوم ، پژمان دادخواه دبیر علمی و افسانه درویش دبیر اجرایی این سمپوزیوم هستند.

وی در پایان ، محورهای این همایش را به شرح زیر اعلام کرد:

بخش علمی (مقالات):
1- رویکردهای نوین در طراحی گرافیک
2- تعامل گرافیک با سایر رشته های دانشگاهی (علوم اجتماعی، جامعه شناسی، سینما، نقاشی، روان‌شناسی، روان درمانی، ادبیات، فلسفه، انسان شناسی(
3- نقش گرافیک در آگاهی بخشی، پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی
4- سیب‌شناسی گرافیک ایران در قبل و بعد از انقلاب
5- نقد و واکاوی پوسترهای فتوگرافیک در ایران و جهان
6- جایگاه نمادشناسی و نشانه شناسی در آثار گرافیک ایران
7-رویکردهای اتنوگرافیک (گرافیک مردم‌نهاد) در هنر ایران


بخش نمایشگاهی (پوستر):
محوریت های بخش فتوگرافیستی:
آسیب های اجتماعی شامل خشونت، طلاق، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار


علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد علمی و هنری به سایت http://graphic-symposium.com مراجعه کنند.

سمپوزیوم روز جهانی گرافیک,همایش روز جهانی گرافیک,سمپوزیوم ملی گرافیک ,همایش ملی گرافیک,رضا نورمحمدی, عطیه مومنی,مجید مکی

ادامه مطلب...
معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر امروز جمعه 16 فروردین98 در آخرین روز از تعطیلات با حضور در محل برگزاری ستاد، آخرین آمار مربوط به اقامت و سفر را اعلام کرد.

ولی تیموری معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر امروز جمعه 16 فروردین 97 در آخرین روز تعطیلات نوروزی با حضور در جلسه ستاد در ارتباط ویدئوکنفرانسی با استانها گفت: همه استانهایی که درگیر سیل بودند باید مستندات مربوط به خسارت به آثار تاریخی، صنایع دستی و گردشگری را به سازمان ارسال کنند تا از طریق رئیس سازمان میراث فرهنگی در هیئت دولت پیگیری شود.

او با تقدیر از تلاش تمام دستگاه ها در ستاد افزود: آخرین آمار بدون احتساب آمار دیشب 15 فروردین، 74 میلیون و 300 اقامت شبانه ثبت شده است به طور میانگین می توان گفت 18 میلیون نفر در طول نوروز سفر کرده اند، با همه شرایط آب و هوایی و شرایط جوی، 6 درصد افزایش در اقامت را نسبت به سال گذشته داشته ایم.

تیموری افزود: با توجه به شرایط جوی تعداد رفت و آمد در جاده ها کمتر شد و ماندگاری در شهرها و استانها بیشتر شد و تعداد سفرهای بین شهری به حداقل رسید تعداد اقامت شبانه، بیانگر این است که سفر به عنوان اولویت در سبد خانوار ایرانی ها قرار گرفته است و به رقم فشارهای اقتصادی که پیش بینی می شد سفرها کاهش پیدا کند، اینچنین نبوده است.

معاون گردشگری افزود: روزهای نخست با 22 و 23 درصد رشد نسبت به سال گذشته آغاز شد اما با اتفاقاتی که افتاد و شرایط بد آب و هوا این رقم در روزهای بعدی کاهش پیدا کرد.

او اضافه کرد: گردشگری ورودی در طول 14 روز گذشته عدد 183هزار و 280 نفر نسبت بوده است که این رقم نسبت سال گذشته 71/16 درصد افزایش داشته است، این تعداد گردشگر خارجی به رغم اقدامات خصمانه و ظالمانه آمریکایی ها برای انزاوی ایران نشان می دهد میل گردشگران خارجی برای حضور در ایران رو به افزایش است.

تیموری تصریح کرد: گردشگری خروجی کاهش داشته 377هزار نفر به خارج از کشور سفر کرده اند که نسبت به سال گذشته 32 درصد کاهش داشته است، در مجموع به رغم همه این شرایط گردشگری در نوروز 98 هم شرایط خوبی داشت و حرکت رو به جلو بود.

معاون گردشگری ادامه داد: متاسفانه آمار تصادفات بسیار دردناک است همه دستگاه ها باید با اجرای برنامه های فرهنگی در طول مسیر، در کاهش تصادفات جاده ای نقش داشته باشند، 391 کشته در ایام نوروز بسیار دردناک است.

معاون گردشگری اظهار کرد: قصد داریم برنامه هایی را که هسته اولیه آنها از سال گذشته آغاز شده است، امسال به مرحله اجرا دربیاوریم، اجرای برنامه های زیربنایی در شرایطی که مدیریت باثبات در سازمان حاکم است باید در دستور کار قرار گیرد.

تیموری اضافه کرد: تقویم جشنواره های کل کشور سال گذشته مشخص شده است باید با اطلاع رسانی این رویدادها و اجرای آنها طبق برنامه ریزی، برای جذب گردشگران به مناطق مختلف برنامه ریزی کنیم.

او ادامه داد: نمایشگاه ها امسال با استفاده از نقاط قوت استانها برگزار می شود، برنامه ملی توسعه گردشگری از سال 98 آغاز می شود، سازوکار برند گردشگری  آماده شده است، نظام جامع آموزش گردشگری نیز برنامه ریزی شده است که در طول سال 98 انجام می شود، اجرای فاز اول حساب های اقماری گردشگری هم با هماهنگی سازمان جهانی گردشگری و همکاری بانک مرکزی انجام می شود.

علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: ما با برنامه ریزی هایی که داشتیم تلاش کردیم استان مرکزی را به مقصد گردشگران تبدیل کنیم.

او تصریح کرد: مجموعه مدیریت بحران را در کنار ستاد هماهنگی خدمات سفر در استان مرکزی داشتیم، این استان هم بارندگی هایی را داشت که با مدیریت استاندار و همکاری دستگاه ها خوشبختانه کمترین آسیب را در استان داشتیم.

ایزدی افزود: اپلیکیشن رایگان سفر و گردشگری در استان مرکزی امسال فعال بود و شاهد بودیم که مسافران از این سامانه استفاده کردند، خوشبختانه نوروزگاه ها هم با استقبال مسافران نوروزی همراه بود.

صغری فرشی معاون گردشگری اردبیل نیز در این ارتباط ویدئوکنفرانسی گفت: ستاد خدمات سفر استان اردبیل امسال چند کار ویژه را انجام داد، سفر مدیرکل میراث فرهنگی استان به نمایشگاه گردشگری آذربایجان برای ارتقای روابط در حوزه گردشگری بین اردبیل و جمهوری آذربایجان یکی از این اقدامات ویژه بود.

او تصریح کرد: تعریف محور شمال به جنوب در استان اردبیل باعث ماندگاری مسافران در این استان شد همچنین این اقدام موجب شد تا تاسیسات گردشگری بیشتری فعال شوند، ستاد در بنای شیخ صفی الدین اردبیلی جلسات خود را تشکیل داد و در کنار آن نمایشگاهی از آثار تاریخی استان در این مجموعه برگزار شد.

فرشی افزود: آغاز فعالیت رادیو گردشگری با پخش برنامه های ویژه در این ایام از دیگر اقداماتی بود که در ستاد اردبیل انجام شد، با توجه یه اینکه تخفیف اماکن اقامتی در استان اردبیل وجود داشت شاهد اسکان فرهنگیان و عموم مردم در اماکن اقامتی به جای مدارس بودیم.

مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس گفت: ساماندهی اماکن تاریخی از پیش از تعطیلات آغاز شد، با توجه به حادثه تلخی که در این استان اتفاق افتاد شاهد کاهش سفرها از 5 فروردین به استان فارس بودیم.

امیری ادامه داد: با توجه به آب و هوای خوب استان پیش بینی می شود در ماههای آینده نیز استان فارس و شهر شیراز میزبان مسافران و گردشگران داخلی و خارجی باشد.

سید حکمت الله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی استان خوزستان گفت: امسال بارندگی های خوبی در استان خوزستان وجود داشت و همه چیز برای میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی فراهم شده بود، اما متاسفانه جاری شدن سیل وضعیت را طور دیگری رقم زد.

او تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری و هماهنگی تمام دستگاههای استان وضعیت در حال حاضر تحت کنترل است.

رضا برومند مدیرکل میراث فرهنگی استان هرمزگان گفت: افزایش ماندگاری در استان هرمزگان و تبدیل استان به مقصد گردشگری یکی از برنامه های اصلی ما در نوروز 98 بود، همچنین برداشتن تمرکز از مرکز استان و تعدیل آن در سایر شهرها از دیگر برنامه های ما در نوروز امسال بود.

برومند افزود: معرفی جاذبه های گردشگری استان پیش از نوروز با برگزاری همایشی بزرگ در دستور کار قرار گرفت، موضوع آموزش با گردشگر از دیگر برنامه های اداره کل میراث فرهنگی استان بود که انجام شد.

مهدی جمال مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: تبدیل شدن استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری نیازمند حمایت و پشتیبانی است، خوشبختانه استاندار سمنان در بیشتر برنامه های ستاد حضور مستمر داشتند.

او افزود: رشد 29 درصدی در بحث اقامت تا 13 فروردین در استان سمنان رخ داد، ظرفیت تاسیسات گردشگری استان سمنان در نوروز 98 به طور کامل اشغال شده بود.

جمال ادامه داد: رشد بازدید از جاذبه های تاریخی استان را هم در نوروز 98 شاهد بودیم، همچنین اسکان در استان در ایام تعطیلات رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: در ایام تعطیلات نوروز در استان سمنان به ازای هر 5 کیلومتر به سیاه چادر برای معرفی آیین های عشایر و عرضه محصولات و تولیدات این قشر برپا شد.

مهران حسنی معاون گردشگری استان مازندران گفت: دستگاه های مختلف خدمات رسان در ایام نوروز آماده ارائه خدمات به مسافران و گردشگران بودند، خوشبختانه مدیریت سیل در روزهای نخست نوروز باعث شد این مشکل در استان تحت کنترل باشد.

حسنی افزود: 17 نمایشگاه صنایع دستی در سطح استان مازندران در ایام نوروز برپا شد، همچنین نوروزگاه ها در مناطق مختلف استان برپا شد و با اجرای برنامه های شاد و بانشاط میزبان مسافران بود.

سیدمصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی یزد گفت: استان یزد در روزهای دوم و سوم فروردین با سیل گردشگران مواجه شد و ما از تمام امکانات اقامتی استان برای میزبانی از مسافران استفاده کردیم.

او تصریح کرد: خوشبختانه با وجود ورودی بسیار زیاد به استان هیچ مشکلی در اسکان نداشتیم، اسکان در استان یزد 3/2 دهم نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

آذرپور معاون گردشگری استان گیلان گفت: 770 برنامه در قالب نوروزگاه ها و برنامه های فرهنگی در ایام نوروز برای مسافران برگزار شد.

او تصریح کرد: اقامت در بومگردی ها در استان گیلان 6 درصد رشد داشته است اما متاسفانه بازتاب رسانه ای سیل باعث کاهش اقامت و سفر به استان گیلان شد.

ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان گفت: بسیاری از استانها درگیر سیل بودند اما تعداد زیادی از شهرستانهای ما ظرفیت پذیرش گردشگر را داشتند که متاسفانه با تبلیغاتی که شد اینطور به نظر می رسید که تمام استان با مشکل سیل درگیر بودند و نمی توانستند میزبان گردشگران باشند.

او تصریح کرد: ما آماده بودیم فصل جدیدی در گردشگری استان باز شود اما متاسفانه با بروز سیل این امر مهم حاصل نشد.

کریمی ادامه داد: ما همچنان درگیر سیل هستیم چراکه رودخانه های فصلی با آب شدن برف پرآب شده اند، امیدواریم با همکاری دستگاه ها این مشکلات برطرف شود.

در این جلسه نمایندگان دستگاه های عضو ستاد گزارش های خود را ارائه دادند.

عسگری نماینده جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به سیل و بارندگی در استانها، نیروهای هلال احمر در استانهای غربی کشور و شهرهایی که با سیل درگیر بودند اعزام شده اند.

او تصریح کرد: امسال با توجه به پراکندگی سفرها در کل کشور، شاهد کاهش حوادث و تصادفات بودیم.

کارخانه نماینده اورژانس گفت: نیروهای اورژانس در ستاد مدیریت بحران وزارت کشور فعال هستند و آماده ارائه خدمات به مردم هستند.

نماینده وزارت کشور گفت: مطابق دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور 1279 شهرداری و 37هزار دهیاری در تمام ایام نوروز آماده ارائه خدمات بوده اند.

پارسا نماینده سازمان تعزیرات حکومتی در این نشست گفت: این سازمان از 28 تا امروز در کنار دیگر اعضای ستاد به وظایف خود عمل کرده است و امیدواریم آمار مربوط به این حوزه نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشد.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

ادامه مطلب...
با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور جشنواره‌ «کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران» از امروز سوم فروردین در محوطه‌ تاریخی تاقبستان کرمانشاه برگزار شد.

جشنواره کرمانشاه پایتخت نوروز ایران با حضور معاون ریاست جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و شرکت پرشور آحاد مردم و نیز مسئولان ارشد استان در محوطه باستانی تاق بستان آغاز شد.

همچنین در این مراسم تندیس اولین جشنواره ملی  «کرمانشاه پایتخت نوروز ایران» به دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اعطا شد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه امروز شنبه در آغاز مراسم افتتاحیه جشنواره کرمانشاه پایتخت آیین‌های ملی نوروز ایران که در محوطه فرهنگی تاریخی تاق بستان کرمانشاه برگزار شد، با تقدیر از بانی برگزاری این جشنواره، ابراز امیدواری کرد این جشنواره شادی برای مردم این دیار به ارمغان آورد.

وی در ادامه با اشاره به همبستگی و کمک فروان مردم ایران به زلزله زدگان استان کرمانشاه، از مردم تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد در سال ۹۸ بتوانند بخشی از زحمات و رنج مردم زلزله زده استان را تسکین دهد.

بازوند در پایان از معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور و مسئولان صدا و سیما برای برگزاری این جشنواره در استان کرمانشاه تقدیر کرد.

این جشنواره، به صورت مشترک در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری، اداره کل میراث فرهنگی و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه با هشت کمیته تخصصی در حال برگزاری است.

امید قادری مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این کمیته‌ها از چند ماه پیش کار خود را شروع کرده اند و مقدمات این کار فرهنگی را در کرمانشاه رقم زده اند.

وی درباره اهداف جشنواره نیز گفت: کرمانشاه شهری است که یکی از اصلی‌ترین ارکان و نماد اصلی توسعه در آن گردشگری تعریف شده است. به همین خاطر روند این جشنواره بر پایه گردشگری طرح ریزی شده است و ما میزبان استان‌های دیگر کشور هستیم.

قادری با بیان اینکه ۱۵ گروه ملی شناسنامه دار و دارای مجوز، برای شرکت در جشنواره معرفی شده اند، افزود: گروه‌های شرکت کننده سوم تا دهم نوروز ۹۸ هر روز بین ۱۲ تا ۱۵ برنامه‌ی هنری را در پارک کوهستان، پارک شرقی، محوطه تاریخی تاق بستان، محوطه تاریخی بیستون، پارک لاله، پارک امام علی، باغ گلها، پارک شاهد و... اجرا می‌کنند.

وی گفت: گروه‌های شرکت کننده، نمایش‌هایی از فرهنگ و رسوم چهار گوشه‌ی ایران از آذربایجان، خراسان و خوزستان تا سیستان، بوشهر و دیگر شهر‌های ایران را به نمایش خواهند گذاشت.

این مقام مسئول همچنین اظهار داشت: در اختتامیه جشنواره با رای داوران از میان گروه‌های شرکت کننده، سه گروه برتر تجلیل شده و به ترتیب به گروه‌های اول تا سوم مبالغ ۳۰، ۲۰ و ۱۵ میلیون تومان به عنون جایزه پرداخت می‌شود و گروه چهارم با رای مردم انتخاب و جایزه ۱۰ میلیون تومانی به آن تعلق می‌گیرد.

در پایان قادری از برگزاری «اولین جشنواره ملی عکس آیین‌های نوروز کرمانشاه» همزمان با جشنواره «کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران» خبر داد.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

ادامه مطلب...

شمار زیادی از جشن‌های متفاوت و باستانی در میان صفحات تاریخی گم شده و به باد فراموشی سپرده شده اند، اما هنوز هم که هنوز است پس از گذشت سال های طولانی تعدادی هرچند اندک از این جشن ها در جای جای ایران بر پا می‌شود که «چهارشنبه سوری» یکی از اندک جشن‌های فراموش نشده‌ی ما ایرانیان در طول تاریخ است.چهار شنبه سوری که از دو کلمه‌ی چهارشنبه – منظور آخرین چهارشنبه‌ی سال – و سوری که همان سوریک فارسی و به معنای سرخ باشد و در کل به معنای چهارشنبه‌ی سرخ ، مقدمه‌ی جدی جشن نوروز بود.

ادامه مطلب...

 تورهای طبیعت گردی نیز همه ساله به این مسئله توجه نشان می دهند که تور چهارشنبه سوری از جمله تورهای پر طرفداراسفند ماه است . در تور چهارشنه سوری هدف برافروختن آتش , برگزاری برنامه های سنتی و فرهنگی و پاسداشت این آیین باستانی ست. کمپ کویری متین آباد در بادرود نطنز , همه ساله در روزهای آخر اسفندماه , تور چهارشنبه سوری را برگزار می کند.در تور یک شبه چهارشبه سوری به دلیل اجرای برنامه در شب , برنامه تور از غروب آغاز می شود. مقصد تورهای چهارشنبه سوری معمولا کویر است چرا که امکان برافروختن آتش و گردهمایی تعداد زیادی علاقه مند بیشتر فراهم است و درثانی در اسفند ماه هوای کویر مناسب تر از جنگل و کوهستان و نقاط دیگر است.

ادامه مطلب...

امسال نیز به همت آقای مهندس سیدهادی اشرف واقفی و شرکت خدمات مسافرتی ایران دوستان , مراسم باستانی چهارشنبه سوری با حضور علاقه مندان در اکو کمپ کویری متین آباد برگزار شد.در این مراسم که با چینش سفره مخصوص خوراکی های مخصوص چهارشنبه سوری در سیاه چادر و انجام رقص چوب محلی همراه با نواختن سرنا و تنبک آغاز شد , میهمانان داخلی و خارجی به شادی پرداختند.

ادامه مطلب...

سپس از میهمانان با آش رشته , آجیل , چای و انواع شیرینی پذیرایی به عمل آمد و میهمانان به ادامه برنامه های دیگر مانند پریدن از روی آتش , رقص چوب , موسیقی محلی , آتش بازی و روشن کردن بالن آرزوها پرداختند.این مراسم دیدنی با اجراهای مردمی در گوشه و کنار کمپ کویری متین آباد تا پاسی از شب ادامه داشت که بر زیبایی های شب های کویر می افزود و شادی میهمانان در دل کویر طنین انداز شد.

ادامه مطلب...

شایان ذکر است در انتهای این مراسم آئینی , تقدیرنامه کمپ نمونه گردشگری و کویری کشور در سال 1397 از سوی رضا نورمحمدی مدیر سایت ایرانگردی به آقای مهندس سیدهادی اشرف واقفی مدیرعامل پرتلاش و دلسوز شرکت خدمات مسافرتی ایران دوستان و کمپ کویری متین آباد , اهدا شد.

ادامه مطلب...

کمپ کویری متین آباد , شرکت مسافرتی ایران دوستان , منطقه گردشگری متین آباد , چهارشنبه سوری در متین آباد, رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , گردشگری , ایرانگردی , هتل , بلیت , رستوران , تور
 

 

 

 

ادامه مطلب...

"همایش سراسری دست اندر کاران صنعت گردشگری" با حضور معاون گردشگری کشور از 10 تا 12 بهمن در استان هرمزگان برگزار می شود.


همایش سراسری دست اندر کاران صنعت گردشگری کشور با محوریت بررسی راهکار های برون رفت از وضعیت رکود فعلی در صنعت گردشگری و به همت بخش خصوصی در شهر بندر عباس برگزار می شود.

بر اساس این گزارش ایجاد انگیزه برای انجام سفرهای داخلی و همچنین رفع موانع و تسهیل در این موضوع از دیگر محورهای برگزاری این همایش دوروزه به شمار می رود.

تشکیل جلسه ستاد هماهنگی سفر هرمزگان، نشست با فعالان و تشکل های گردشگری استان و بازدید از تاسیسات گردشگری از برنامه های سفر معاون گردشگري در این سفر است.

"همایش سراسری دست اندر کاران صنعت گردشگری" به همت جامعه هتلداران ایران و با حضور روسا و اعضای هیات مدیره و تشکل های مرتبط با صنعت گردشگری، مدیران و بهره برداران هتل ها و واحد های اقامتی و همچنین اعضای هیات مدیره جوامع و تشکل های هتلداری استان های سراسر کشور از 10 تا 12 بهمن در بندر عباس برگزار می شود.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 

 

 

 

 

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

عکس پروفایل

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس