ادامه مطلب...

بیست‌ وهشتمین نمایشگاه بین‌‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته که شرکت گروه تولیدی و کشاورزی تروند زعفران قاینات نیز در آن حضور فعال داشت , از تاریخ 31شهریور الی 3 مهرماه 1400 در محل دائمی نمایشگاه‌‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
بیش از 200 شرکت تولید کننده و مرتبط با مواد غذایی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در این نمایشگاه حضور داشتند.

ادامه مطلب...


شرکت تروند زعفران قاینات با توجه به رسالت اجتماعی خود در راستای تولید , با ارائه انواع محصولات سالم و باکیفیت شامل:زعفران در اوزان و بسته بندی های مختلف , عناب , آلو , زرشک , هل , آدامس , انواع سبزی خشک , انواع چای , انواع نوشیدنی و ... حضوری موفق در این نمایشگاه داشت و با استقبال زیاد از سوی بازدیدکنندگان قرار گرفت.

 

ادامه مطلب...شرکت تروند زعفران قاینات در سالن 5 غرفه شماره 24 در این نمایشگاه از ساعت10 الی 18 پذیرای بازدیدکنندگان بود.شایان ذکر است بسیاری از مسئولین و مدیران اجرایی کشور در ایام مختلف , از این غرفه بازدید کردند.

ادامه مطلب...

 

ادامه مطلب...

🔹با حضور دکتر محسنی بندپی استاندار تهران , دکتر طاهری فرماندار شهریار , مهندس کاویانی شهردار پرتلاش و دلسوز شهریار ، اعضای شورای اسلامی شهر شهریار و تعدادی دیگر از مسئولین ، از تعدادی از پروژه های شهرداری شهریار رونمایی شد.

 

ادامه مطلب... 

 

افتتاح خانه فرهنگ وهنر شهریار با حضور استاندار تهران:

🔹همزمان با هشتمین روز از ایام دهه مبارک فجر یکشنبه ۱۹ بهمن ماه1399 با حضور دکتر محسنی بندپی استاندار تهران ،طاهری فرماندار شهرستان شهریار ، سردار ظهیری فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران ،کاویانی شهردار شهریار ، ریاست و اعضاء شورای اسلامی شهر و سایر مسئولین خانه فرهنگ وهنر کرشته شهریار احداث شده در زمینی به مساحت ۱۸۳۰مترمربع ، زیربنا ۷۸۷۰مترمریع ، اعتبار اولیه ۱۱۰میلیارد ریال و ارزش روز پروژه اعتباری بالغ بر ۷۸۰میلیارد ریال با امکاناتی همچون کتابخانه عمومی ، نگارخانه ، گالری ، سالن همایش و کنفرانس ، کارگاه های آموزشی و خانه سازمان های مردم نهاد افتتاح شد.همزمان با هشتمین روز از گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی خانه فرهنگ و هنر «کرشته» شهریار با حضور مسئولان استانی و محلی افتتاح شد.

 

ادامه مطلب...🔹کاویانی گفت:با توجه به اینکه خانه فرهنگ و هنر نقش به سزایی در گسترش فرهنگ شهروندی و ارج نهادن به فرهنگ و هنر در محلات می‌شود و همچنین خدمات فرهنگی و هنری و تأمین نیازهای فرهنگی شهر از قبیل برگزاری نمایشگاه‌های هنری در اینگونه محل‌ها انجام می‌گیرد احداث خانه فرهنگ و هنر از جایگاه ویژه ای برخوردار بود و امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

🔹شهردار شهریار تصریح کرد:خانه فرهنگ و هنر کرشته شهریار در زمینی به مساحت ۱۸۳۰ مترمربع، زیربنا ۷۸۷۰ متر مربع، اعتبار اولیه ۱۱۰ میلیارد ریال و ارزش روز پروژه اعتباری بالغ بر ۷۸۰ میلیارد ریال و امکاناتی همچون کتابخانه عمومی، نگارخانه، گالری، سالن همایش و کنفرانس، کارگاه‌های آموزشی و خانه سازمان‌های مردم نهاد را نیز دارا می‌باشد.

 

ادامه مطلب... 

آئین کلنگ زنی احداث کلانتری های شهرک جعفریه و محمدآباد:


🔹با حضور استاندار تهران آئین کلنگ زنی کلانتری های جعفریه و محمدآباد برگزار شد.

🔹همچنین با حضور دکتر محسنی بندپی استاندار تهران ، طاهری فرماندار شهرستان شهریار ،سردار ظهیری فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران ، کاویانی شهردار شهریار ، ریاست و اعضاء شورای اسلامی شهر و جمعی از معتمدین محلی آئین کلنگ زنی احداث کلانتری شهرک جعفریه وتیسفون در زمینی به مساحت ۱۰۰۰مترمربع و زیربنا ۷۰۰مترمربع واعتبار اولیه ۴۲میلیارد ریال و احداث کلانتری محمدآباد در زمینی ۱۵۰۰مترمربع و زیربنا ۷۰۰مترمربع و اعتبار اولیه ۴۲میلیارد ریال برگزار شد.

🔹مهندس بهروز کاویانی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: امروز شاهد کلنگ زنی کلانتری شهرک جعفریه و تیسفون در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع و زیربنا ۷۰۰ مترمربع وبا اعتبار اولیه ۴۲ میلیارد ریال و احداث کلانتری محمدآباد در زمینی ۱۵۰۰ مترمربع و زیربنا ۷۰۰ مترمربع و اعتبار اولیه ۴۲ میلیارد ریال بودیم.این پروژه توسط شهرداری شهریار در راستای ارتقاء امنیت شهروندان احداث خواهد شد و امید است در دهه فجر سال آینده آماده افتتاح وبهره برداری باشد.

 

ادامه مطلب...

شروع عملیات اجرایی آسفالت بلوار پلیس (جاده تهران):

🔹با هدف افزایش ایمنی جاده های درون شهری و تسهیل در عبور ومرور وسایل نقلیه و با هدف ترمیم وبهسازی معابر ،عملیات روکش آسفالت بلوار پلیس (جاده تهران) به صورت مکانیزه به همت معاونت فنی وعمرانی در حال انجام می باشد.


ادامه مطلب...


رونمایی از تجهیزات سیستم شوتینگ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی:

🔹آیین رونمایی از تجهیزات جدید (سیستم شوتینگ نردبان ۳۲ متری)سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی با اعتباری بالغ بر ۸میلیارد ریال و با حضور حمید دمرچی لو سرپرست سازمان آتش نشانی شهریار،معاونت عملیات سازمان و کلیه آتش نشانان شهریار در محل ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی برگزار گردید.

🔹شوت نجات دستگاهی است که به منظور تخلیه اضطراری افراد از ساختمان های بلند در مواقع ضروری و فوری طراحی شده است. این دستگاه ساکنین را در مواقع اضطراری و خطرناک مانند آتش سوزی به پایین هدایت می کند. شوت نجات می تواند در مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طور متوسط ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر را به بیرون هدایت کند.

🔹در مواقعی که شدت آتش سوزی به حدی بالا باشد که دسترسی به پله مسدود باشد و یا به علت شدت دود استفاده از پله امکان پذیر نباشد شوت نجات به صورت موثر مورد استفاده قرار می گیرد و ساکنین ساختمان را به بیرون هدایت می کند. علاوه بر این در ساختمان هایی که پله ی فرار در آن تعبیه نشده است استفاده از شوت نجات گزینه ی مناسبی برای نجات جان افراد ساکن آن ساختمان است. شوت نجات در مواقع حساس می تواند برای افرادی که ناتوانی حرکتی داشته و توانایی پایین آمدن از پله ها را ندارند عملکرد خوبی داشته باشد و در هنگامی که در حادثه ای فردی در حال حمل فرد مصدوم دیگری است شوت نجات موجب تسریع در خروج آنها می شود.

 

ادامه مطلب...

آئین افتتاح آموزشگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی شهرک مریم با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش:

🔹سه شنبه ۲۸ بهمن ماه سال جاری و با حضور حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ، مهندس کاویانی شهردار شهریار ، صیدلو مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران وسایر مسئولین ، آموزشگاه ۱۲ کلاسه حکیم ابوالقاسم فردوسی شهرک مریم(فاز یک اندیشه) احداث شده توسط شهرداری شهریار در زمینی به مساحت ۲۲۰۰مترمربع و زیربنا ۱۴۵۰مترمربع و اعتباری بالغ بر ۷۵میلیارد ریال افتتاح شد.

 

ادامه مطلب... 

افتتاح مجموعه ورزشی شهدای اسکمان با حضور معاون استاندار تهران:

🔹سه شنبه ۵اسفندماه سال1399 با حضور خانواده معظم شهدا ، مهندس چراغعلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران ، صحرایی مدیرکل دفتر فنی استانداری ، طاهری فرماندار شهرستان شهریار ، کاویانی شهردار شهریار و سایر مسئولین ، مجموعه ورزشی شهدای اسکمان احداث شده توسط شهرداری شهریار در زمینی به مساحت ۲۱۰۰مترمربع با ارزشی بالغ بر ۷۰میلیارد ریال ودارای سالن ورزش های توپی و سالن ورزش های رزمی به افتتاح رسید.

 

ادامه مطلب... 

بازدید میدانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از پروژه تقاطعات بسیج وجهاد:


🔹سه شنبه ۵ اسفند ماه سال جاری مهندس چراغعلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران به همراه صحرایی مدیر کل دفتر فنی استانداری ،طاهری فرماندار شهرستان شهریار ،کاویانی شهردار شهریار ،اعضاء شورای اسلامی شهر به صورت میدانی از پروژه های در حال احداث تقاطعات میدان بسیج وجهاد بازدید نمودند.

🔹مهندس کاویانی در حاشیه این بازدید به میزان پیشرفت فیزیکی دو پروژه مهم میدان بسیج وجهاد اشاره کرد وگفت:خوشبختانه در یک ماه گذشته دو پروژه شاخص شهرداری پیشرفت خوبی داشته که میدان جهاد هم اکنون دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰درصد می باشد.

🔹شهردار شهریار به مشکلات پیش روی این پروژه نیز اشاره کرد وافزود:موانع موجود در پیشرفت پروژه تملک املاک،جابجایی تاسیسات خدماتی (آب،برق،گاز،فیبر نوری) می باشد که با برخی از مالکان املاک معارض توافق صورت گرفته است و مابقی املاک که همکاری نمی کردند مجوز ضرورت اجرای طرح گرفته شده است و همچنین ادارات خدمات رسان با حمایت های مجموعه فرمانداری جهت رفع موانع همکاری لازم را دارند.

🔹وی یادآور شد:پیمانکار پروژه قول افتتاح فاز اول پروژه میدان جهاد برای قبل از اتمام سال جاری را داده است و امیدواریم با بهره برداری از فاز اول بخشی از مشکلات ترافیکی مرتفع گردد.

 

ادامه مطلب... 

بازدید شهردار شهریار و اعضاء شورای اسلامی شهر از پروژه گرمخانه و مددسرای نگار:


🔹چهارشنبه ۶ اسفندماه سال 1399 مهندس کاویانی شهردار شهریار به همراه دکتر شهبازیان و مهندس درخشان از اعضاء شورای اسلامی شهر از پروژه در حال احداث گرمخانه و مددسرای نگار بازدید میدانی بعمل آورده و از نزدیک روند پیشرفت فیزیکی پروژه را مورد بررسی قرار دادند.

🔹گرمخانه و مددسرای نگار در زمینی به مساحت ۲۸۵۰مترمربع (اهدائی خانواده شهبازیان)و زیر بنا۱۰۸۰مترمربع با هدف ساماندهی معتادین متجاهر و کاهش آسیب های اجتماعی و نیز نگهداری از افراد بی سرپناه توسط شهرداری شهریار در حال احداث می باشد و عملیات عمرانی این مرکز تا کنون به پیشرفت فیزیکی ۹۰% رسیده است.


🔹مهندس کاویانی ، پروژه‌های شهرداری شهریار را به صورت عدالت محور در تمام شهریار برشمرد و خاطر نشان کرد: از آنجا که در سیستم مدیریت شهری برطرف کردن نیازهای تمام مناطق شهر در الویت قرار دارد و با این هدف پروژه‌هایی نیز در مناطق دیگر به مرحله بهره برداری رسیده اند که در مناسبت‌های بعدی به افتتاح می‌رسد.

🔹مهندس کاویانی از تمامی مسئولان به جهت پیش برد این پروژه ها ، صمیمانه قدردانی و تشکر کرد و اظهار داشت: امیدوارم با به بهره برداری رسیدن پروژه‌ها گام مهمی در توسعه شهر و رفاه شهروندان برداریم و شاهد نشاط و امنیت خاطر شهروندان باشیم.

ادامه مطلب...

انتخاب و معرفی مدیران و کارمندان نمونه در کشور قدمت زیادی دارد و می‏توان برای آن آیتم های متععدی را متصور شد. در ارزیابی و انتخاب مدیر و کارمند نمونه، به دلیل وجود داشتن معیارهای عینی و ذهنی متفاوت ، مسئله پیچیده شده است.تقدیر از کارمندان نمونه با هدف ارج نهادن به خدمات ارزنده کارمندان و مدیران متعهد وکارآمد ، با آیتم هایی مانند وجدان کاری ، انضباط اداری ، اجتماعی ، اقتصادی ، روحیه کاری ، نظارت منطقی ، درستکاری و قناعت ، به منظور قدردانی و ارتقای انگیزه در افراد فوق الذکر برگزار میشود .

افرادی که صداقت و وجدان کاری، نظم در امور و انضباط اداری ، پویایی ، خدمت بهتر به ارباب رجوع ، خلاقیت در مسئولیت و اخلاق مداری را شیوه کار خود قرار می دهند ، باید در این ارزیابی ها مورد توجه دست اندرکاران قرار گیرند.معرفی کارمندان ومدیران نمونه اگر با دقت در معیارها و مولفه ها انجام شود می تواند در تقویت بهره وری نظام اداری موثر باشد و الگویی برای سایر کارکنان فراهم کند.نیروهای هدایتگر ، توانمند و پویایی که در این نهاد ها فعالیت می کنند باید به عنوان الگو و نمونه برای سایر کارکنان دستگاه های اجرایی معرفی شوند.میزان پاسخگویی و خدمات رسانی به مردم ، ایجاد فضای سالم اداری و بهره گیری از امکانات روز ، عملکرد مناسب و اجرای پروژه های مختلف، از جمله معیارهای انتخاب نمونه ها و برترین ها است.

در این راستا ، پرتال خبری ایرانگردی در نظر دارد برترین مدیران اجرایی هر استان را به مردم فهیم و قدرشناس کشور معرفی نماید.این رسانه با بررسی کارشناسان این رسانه ، در انتخاب اول و با توجه به آیتم های ذکرشده در بالا ، به معرفی برترین مسئولین استان اصفهان به شرح زیر اقدام کرده است:

1- آقای علی اکبر مرتضایی قهرودی فرماندار دلسوز کاشان به عنوان فرماندار نمونه در استان اصفهان

2- آقای مجید برازنده ریاست پرتلاش اداره صنعت معدن و تجارت کاشان به عنوان مدیر اداره نمونه در شهر کاشان و استان اصفهان

3- آقای سیدمحسن سیدی کارمند اخلاق مدار اداره صنعت معدن و تجارت و دبیر کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی کاشان به عنوان کارمند نمونه

تقدیرنامه های مربوطه به عنوان یادبود ، به زودی تقدیم این بزرگواران خواهد شد.

ادامه مطلب...

دشت مرگور (mergavar) در غرب ارومیه که در میان کوهستان و تپه ماهورها محصور بوده یکی از دشت‌های بکر، دست نخورده و بسیار کم‌شناخته در ایران است که دارای آثار فرهنگی-تاریخی فراوان و ارزشمندی است.
 
در بازدید اخیری که از سوی کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از بخشی از این منطقه انجام گرفت آثار تاریخی قابل توجه صخره‌ای شناسایی شد که تاکنون مورد شناسایی و مطالعه قرار نگرفته بود.

این آثار تاریخی مهم در روستای هلج از توابع دهستان مرگور بخش سیلوانای ارومیه قرار گرفته است، این آثار تاریخی شامل بقایای دیوارهایی سنگی در پایین دست صخره، اتاقک دستکند صخره‌ای، پناهگاه صخره‌ای جانبی و بقایای تاسیساتی در روی صخره و تعدادی علائم و فنجان نما (جوغن) است.

وجود اتاقک صخره‌ای دستکند

اهمیت عمده این مجموعه به دلیل احداث اتاقک صخره‌ای دستکندی است که در بخش جنوبی صخره ایجاد شده است، بعد از طی مسافت و بالارفتن از دامنه صخره و در حاشیه جنوبی آن یک محدوده کوچک دالان‌مانندی با شیب ملایم و اندک وجود دارد که امکان دسترسی به این اتاقک صخره‌ای را فراهم می‌کند. فضای اتاقک به صورت مستطیلی است و اندکی در اضلاع طولی آن نامتقارن است.

یکی از اضلاع طولی آن ۳ متر و ضلع دیگر چسبیده به بدنه و پناهگاه صخره‌ای ۳/۸۰ متر است، عرض اتاق، هم در ابتدای ورودی و هم در قسمت انتهای اتاق  ۲/۲۰ متر است و ارتفاع آن از کف تا بلندترین نقطه به حدود ۲ متر می‌رسد. سقف اتاق انحنای قوسی اندکی دارد و در نوع خود جالب توجه است، تراش و تسطیح فضای داخلی و دیواره‌های اتاق به خوبی انجام گرفته و همین امر نشان‌دهنده تلاش سازنده برای ایجاد سطوحی صاف و بدون برجستگی است ولی آسیب‌های ناشی از گذر زمان و تخریب‌های انسانی در آن به خوبی قابل مشاهده است.

بقایای دو طاقچه کوچک

در دیواره داخلی جنوبی بقایای دو طاقچه کوچک به فاصله حدود یک متری از یکدیگر دیده می‌شود که به شدت مورد تخریب قرار گرفته است.

در سقف و انتهای اتاق و در دیواره صخره‌­ای این بخش حفره­‌هایی به دست افراد ناآگاه ایجاد شده و آسیب جدی به آن وارد شده است.

دیوارها، سقف و فضای داخلی اتاق، سطحی دودزده و تیره دارد و در طول دوران‌های گذشته بارها و بارها از سوی افراد محلی و به ویژه چوپان­‌ها مورد استفاده قرار گرفته و روشن کردن آتش در این فضای بسته باعث ایجاد تیرگی، سوختگی و سطوح سیاه‌­رنگ دیوارها شده است.

حفره‌هایی که نشان از جاری بودن آب دارد

علاوه بر این، در سطوح دیواره‌­های داخلی و سقف، حفره‌­های کوچکی وجود دارد که رسوبات آنها نشان می‌­دهد به احتمال بسیار در گذشته از این دهلیزهای کوچک آب جاری بوده است.

بستر اتاقک به صورت سنگی بوده و بقایای اندکی از خاک و نهشته‌های رسوبی دارد که به نظر می‌رسد مرور زمان و عوامل جوی همچون باد و باران در ایجاد این وضعیت تاثیرگذار بوده است.

کشف و شناسایی این آثار از نظر برخی ویژگی‌ها و شرایط حاکم بر ایجاد این نوع خاص از معماری صخره‌ای در منطقه شمال‌غرب ایران حائز اهمیت است.

به‌رغم وجود آثار صخره­‌ای و دستکند متعددی در غرب دریاچه ارومیه و محوطه‌­هایی همچون قلعه اسماعیل­‌آقا، کل خرابه، محوطه سیدک، تل تخت ناناس، دره‌خان و غیره که عمدتاً به دوران اورارتوها منتسب هستند، با این وصف، سبک و نوع معماری صخره‌ای نویافته در هلج از جهاتی با معماری صخره‌­ای اورارتو متفاوت است.

این آثار با توجه به سبک حجاری آنها به احتمال زیاد در هزاره اول قبل از میلاد احداث شده‌اند، با توجه به اهمیت آنها مراحل مستندنگاری و تهیه پرونده برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور از سوی همکاران معاونت میراث‌فرهنگی در دست اقدام است و با ثبت این آثار در آینده نزدیک مقدمات حفاظت و تعیین عرصه و حریم و مطالعات گسترده‌تر فراهم خواهد شد.

* گزارش از بهروز خان‌محمدی، کارشناس باستان‌شناسی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی

ادامه مطلب...

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به ارومیه سفر کرده است و در هتل جهان‌گردی این شهر اقامت داشته از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مرکز اقامتی اظهار رضایت داشت و از مدیر و کارکنان هتل به خاطر رعایت این پروتکل‌ها قدردانی کرد.
 

سعید نمکی با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هتل محل اقامت خود گفت: «نحوه ارائه خدمات توسط کارکنان و مدیر هتل جهان‌گردی ارومیه و رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی در این مجموعه شایان تقدیر است.»

اجرای طرح سالم‌گردی، ایران‌گردی

مدیر‌عامل شرکت سرمایه‌گذاری ایران‌گردی و جهان‌گردی با اشاره به سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ارومیه و اقامت او در هتل جهان‌گردی این شهر گفت: «آقای نمکی وزیر بهداشت بعد از اقامت در این هتل، از مدیر و کارکنان هتل جهان‌گردی ارومیه به دلیل رعایت صحیح پروتکل‌های بهداشتی قدردانی کرد.»

محمد‌رضا پوینده، در تشریح ماجرای قدردانی وزیر بهداشت از هتل محل اقامتش در ارومیه به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: «وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در سفری که به‌‌منظور شرکت در نشست ستاد استانی پیشگیری و مدیریت ویروس کرونا به آذربایجان غربی داشت، هتل جهان‌گردی ارومیه را برای اقامت برگزید.»

او افزود: «نمکی ضمن اقامت در هتل جهان‌گردی ارومیه گفته است "نحوه ارائه خدمات توسط کارکنان و مدیر هتل جهان‌گردی ارومیه و رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی در این مجموعه شایان تقدیر است".»

  پوینده با ابراز خرسندی از نظر مساعد وزیر بهداشت در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز اقامتی از جمله هتل جهان‌گردی ارومیه، ادامه داد: «با شیوع ویروس کرونا از همان روزهای اول در مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری ایران‌گردی و جهان‌گردی به فکر اجرای طرحی برای تامین سلامت کامل مهمانان و کارکنان بودیم و به همین خاطر بر اساس دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت، وزارت بهداشت کشور و ستاد ملی مقابله با کرونا، تمام موارد مرتبط با پیشگری از شیوع این بیماری در هتل‌های ایران‌گردی و جهان‌گردی به‌طور جدی در دستور کار قرار گرفت.»

او افزود: «بعد از آن طرح "سالم‌گردی، ایران‌گردی" را آغاز کردیم که بر اساس آن تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در هتل‌های تحت پوشش این شرکت رعایت می‌شود به گونه‌ای که مهمانان از اقامت در این هتل و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کاملا راضی هستند و این موضوع باعث شده تا ضریب اشغال در هتل‌های ایران‌گردی و جهان‌گردی به میزان ضریب سال گذشته افزایش یابد.»

پوینده افزود: «این طرح که کاملا مطالعاتی است و بر اساس استانداردهای سازمان جهانی بهداشت، و وزارت بهداشت کشور تدوین شده، یک طرح علمی و عملی است و قابلیت اجرا در تمام مراکز اقامتی کشور را دارد؛ از این رو این آمادگی را داریم تا این طرح در سایر هتل‌ها و مراکز اقامتی کشور اجرایی شود و به‌همین منظور این طرح از هفته آینده به دیگر مراکز اقامتی از جمله هتل‌ها، هتل‌آپارتمان ها، بوم‌گردی‌ها و ... ارائه خواهد شد.»

مدیر‌عامل شرکت سرمایه‌گذاری ایران‌گردی و جهان‌گردی  در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: «به‌طور حتم انجام "سفر مسئولانه" و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در طول سفر خصوصا در هنگام اقامت می‌تواند باعث جلوگیری از شیوع این ویروس در مسافرت‌ها شود.»

دغدغه‌ای که به همت تبدیل شد

اظهار رضایت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هتل جهان‌گردی ارومیه در حالی است که با نظارت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، پروتکل‌های بهداشتی در تمام مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت این وزارتخانه به صورت جدی اجرای می‌شود و اجرای سفر مسئولانه باعث شده است تا افراد کمترین دغدغه را در خصوص ابتلا به بیماری کرونا داشته باشند.

دغدغه‌ای که با تلاش مدیران و کارکنان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و بخش خصوصی به یک همت بلند تبدیل شد تا خاطر مسافران و مهمانان از رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در هتل‌ها و مراکز اقامتی آسوده باشد.

با شیوع ویروس کرونا و احتمال شیوع و گسترش این بیماری از طریق سفر و گردشگری، وزارت میراث‌فرهنگی، گرشگری و صنایع‌دستی از همان روزهای ابتدایی شیوع این ویروس نسبت به تدوین دستورالعمل‌های بهداشتی برای تاسیسات گردشگری سراسر کشور با هماهنگی کامل با وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اقدام کرد.

سفر مسئولانه سدی در برابر کرونا

در این میان علاوه بر فعالیت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و دغدغه این وزارتخانه برای ایجاد بستری سالم به‌منظور «سفر مسئولانه»، بخش خصوصی و تاسیسات گردشگری نیز هر کدام با الگو از استانداردهای سازمان جهانی بهداشت، وزارت بهداشت کشورمان و ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از همان روزهای اول گام برداشتند.

به جرات می‌توان گفت در حال حاضر تمام تاسیسات گردشگری رسمی از جمله مراکز اقامتی مجاز، رستوران‌های تحت نظارت این وزارتخانه، مجتمع‌های خدمات رفاهی و گردشگری و ... به‌طور تمام و کمال پروتکل‌های بهداشتی مد نظر را رعایت می‌کنند تا مهمانان هتل‌ها و گردشگرانی که سفر مسئولانه را در دستور کار خود قرار داده‌اند، سفری ایمن همراه با سلامتی را تجربه کنند.

همان‌طور که گفته شد، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در روزهای نخست شیوع کرونا با تدوین پروتکل‌های بهداشتی که به تایید ستاد ملی کرونا نیز رسیده بود، «سفر هوشمندانه» با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار تمام مراکز اقامتی قرار داده است.

این دستور‌العمل‌ها در دو نوبت برای تمام استان‌های کشور صادر شده و در کنار آن نظارت کامل بر تاسیسات گردشگری از جمله هتل‌ها و مراکز اقامتی به طور جدی در دستور کار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته است.

این همه در حالی است که این وزارتخانه در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و برنامه‌های ستاد ملی کرونا از سوی این وزارتخانه به‌طور جدی مورد توجه قرار می‌گیرد.

موضوع سفر مسئولانه که از سوی دکتر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مطرح شده است، مورد استقبال وزارت بهداشت نیز قرار گرفته و در حقیقت می‌توان این گونه نتیجه‌گیری کرد که مقابله با این بیماری در طول سفر با اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی در قالب سفر مسئولانه امکان‌پذیر است؛ کما این که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از هتل محل اقامت خود به‌عنوان تنها یک نمونه از مراکز اقامتی مجاز در کشور از رعایت پروتکل‌های بهداشتی راضی است. پروتکل‌هایی که از اولین روزهای شیوع کرونا در تمام تاسیسات گردشگری، هتل‌ها و مراکز اقامتی به‌طور کامل و با جدیت رعایت می‌شود.

ایرانگردی,گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 ادامه مطلب...

 

خوشبختانه امروزه روند تحولات اجتماعي به گونه اي در جريان است كه نگرش افراد نسبت به علم روان پزشكي و روان شناسي تغيير كرده است. به گونه اي كه فعاليت اين رشته هاي تخصصي فقط معطوف به اختلال و بيماري هاي روان پزشكي نيست. بلکه طيف زيادي از افراد با انگيزه ها و اهداف مختلفي از جمله پیشگیرانه و ارتقاء کیفیت سبک زندگی به کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و روانشناسی مراجعه می کنند از جمله مشاور کودک ، آشنايي با پديده بلوغ ، شناخت تفاوتهاي شخصيتي و رفتاري و جنسی زنان و مردان ( سکس تراپی )، انگيزه هاي شغلي ، مديريت هيجانات ، بهبود توجه و تمرکز و حافظه( نوروفیدبک و…)، مشاوره ازدواج و ….. اين نكته نیز شایان توجه است كه مطالعات متعددي نشان داده كه جلسات آموزشي منجر به تغيیر ساختارهاي مغزي و بهبود سبک زندگی خواهد شد. این يعني بدون مداخلات دارويي و صرفا فقط از طريق روان درماني و جلسات آموزشي(فردی، گروهی و کارگاهی) ساختار شناختی مغز تغيیر می کند.

 

ادامه مطلب...


بر همین مبنا کلینیک روانشناسی پیروزی در راستای ارتقای سطح کیفی زندگی افراد کار خود را در  تهران آغاز نمود و هم اینک این گروه مفتخر است که اقدام به برگزاری جلسات و دوره های آموزشی روانشناسی ، روان درمانی فردی و گروهی( سکس تراپی ، مشاور کودک ، نوروفیدبک ، مشاوره ازدواج و…)، اجرای آزمون های روانشناسی و…. در سراسر تهران می نماید.شایان ذکر می باشد که کلیه خدمات بدون دارو و عوارض جانبی می باشد.کلینیک روانشناسی پیروزی با کادری جوان و متخصص ، آمادگی دارد تا تمامی خدماتی که در حوزه روان ( زوج درمانی ، مشاوره ازدواج ، مشاور کودک ، روان درمانی فردی ( وسواس ، اضطراب ، افسردگی ، پرخوری و چاقی و…)، سکس تراپی ، نوروفیدبک و بیوفیدبک ، بازتوانی کارکردهای شناختی مغز ، گروه درمانی ، اجرای آزمون های روانشناسی ، برگزاری کارگاه و….) وجود دارد را برای مردم خوب کشورمان انجام دهد.

 

ادامه مطلب...

 

همچنین کلینیک روانشناسی پیروزی این آمادگی را دارد در صورتی که تعداد درخواست های متقاضی آزمون های روانشناسی یا نوروفیدبک یا گروه درمانی / خانواده درمانی از ۳ نفر به بالا باشد مکان اجرای آنها را بنا به درخواست متقاضی در مدارس ، منزل یا…. اجرا کند.گروه روانشناسی ، این مرکز از روانشناس های متخصص تشکیل شده است که همگی به اهدف گروه که همانا ارتقای سطح کیفی از نظر سلامت روان برای تمامی اقشار جامعه می باشد، پایبند و متعهد می باشند.با برگزاری کارگاههــای مختلف از جمله فرزند پــروری ، آموزش مهارتهای زندگی برای کودکان ، تربیت جنسی ، شناخت و تنظیم هیجانات کودکان ، بازی درمانی ، قصه درمانی ، پیشگیری از آسیب های روانی و اعتیاد ، پیشگیری از بـروز اختلالات شخصیت در بزرگسالـی ، پیشگیری از بروز مشکلات جنسی ، خیانت و…..و همچنین گـــروه درمانـی سـلامت روان ، گامـی بلنـد در جـهت پیشگیری از مشکلات سلامت روان در جامعه برداشته شود. معمولاً در هـر جامعه ای به دلیل هــزینه ها و مشکلاتــی که درمان به بار می آورد از هدف پیشگیرانه که به نوعی کم هزینه و مقرون به صرفه است استفاده می شود.

 

ادامه مطلب...متخصصان ما در هدف درمانی به دنبال درمان مشکلات افسردگی ، اضطراب ، مشکلات کودک ( مشاور کودک ) ، وسواس ( از جمله وسواس موکنی و…) ، اعتیاد ، زوج درمانی ( مشاوره ازدواج ، مشاوره طلاق ، شکست عاطفی و… ) ، چاقی ، پرخوری ، مشکلات جنسی ( سکس تراپی ) ، پارکینسون ، اتیسم ، فیبرومیالژیا ، ملال قبل از قائدگیشب ادراری کودک ، پرخاشگری ، نیستاگموس ( برای اولین بار در خاورمیانه ) ، بازتوانی شناختی سکته های مغزی ، جراحی های مغز ، بی خوابی و مشکلات خواب ، بیش فعالی ، عدم توجه و تمرکز می باشند تا به فضل خداوند شفادهنده، مراجع بتواند بعد از درمان ، به سلامت به آغوش جامعه برگردد. تمام درمان های کلینیک روانشناسی پیروزی , بدون دارو و عوارض جانبی و بر مبنای نقشه مغزی توسط روان درمانی و جدیدترین ابزارهای علوم اعصاب از جمله نوروفیدبک ، لورتا نوروفیدبک ، tDCS و… صورت می گیرد. البته لازم به ذکر است که در گاهی موارد از دارو درمانی هم استفاده می شود.

 

ادامه مطلب...


آدرس:تهران، خیابان پیروزی، ابتداي بلوار ابوذر، پلاک 18/20، طبقه 3 - واحد 7

شماره های تماس:

02177410792           
02177431649           
02177431523           
09203855016        


ساعات کار کلینیک مشاوره و روانشناسی پیروزی:

شنبه تا پنج شنبه: 9 صبح تا 10 شب


وبسایت: http://clinicpiroozi.com

ادامه مطلب...

کلینیک مشاوره پیروزی,کلینیک روانشناسی پیروزی,بهترین کلینیک مشاوره تهران,بهترین کلینیک روانشناسی تهران

ادامه مطلب...

هشتمین جلسه شورای سیاست‌گذاری بخش خصوصی گردشگری عصر روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور۹۹ در حالی به ریاست وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد که با خبرهای خوشی برای صنعت گردشگری همراه بود.

در این جلسه که علاوه بر دکتر مونسان، ولی تیموری معاون گردشگری، تعدادی از مدیران کل، رؤسای تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری، فعالان بخش خصوصی و نیز تعدادی از استادان دانشگاه و پژوهشگران حضور داشتند، موضوع برند ملی گردشگری ایران مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد، این برند هم‌زمان با فرا رسیدن هفته گردشگری در مهرماه امسال رونمایی شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این نشست با قدردانی از تلاش‌های انجام شده برای طراحی برند ملی گردشگری ایران، گفت: «جای برند ملی گردشگری واقعا خالی بود و امروز خوشحالیم که این برند تدوین شده و در مهرماه امسال هم‌زمان با فرا رسیدن هفته گردشگری رونمایی خواهد شد.»

او بیان کرد: «این برند می‌تواند در اقلام تبلیغاتی ما ثبت شود و علاوه بر بخش دولتی، بخش خصوصی نیز در مکاتبات و اقلام تبلیغاتی خود از آن استفاده کند.»

دکتر مونسان هم‌چنین به رونمایی از نسخه جدید پورتال گردشگری ایران اشاره کرد و افزود: «نسخه جدید این پورتال نیز به خوبی طراحی شده و به پنج زبان زنده دنیا ترجمه شده است.»

او عنوان کرد: «پورتال جامع گردشگری ایران در حقیقت یک منبع غنی برای آشنایی هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی با ظرفیت‌های گردشگری و نیز آثار فرهنگی‌تاریخی در کنار هنرهای سنتی و حتی آداب و رسوم و خوراک و غذای مناطق مختلف کشور است.»

سفر هوشمند، راهکار گردشگری در دوران کرونا

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره موضوع کرونا و تأثیر آن بر صنعت گردشگری گفت: «یکی از موضوعاتی که باید در دوران شیوع کرونا به آن توجه داشت، برنامه‌ریزی برای سفر هوشمند است.»

او افزود: «به‌طور حتم سلامتی مردم در اولویت قرار دارد و شرایط به‌گونه‌ای نیست که بدون موافقت وزارت بهداشت بخواهیم کاری را انجام دهیم. اکنون وزارت بهداشت در خط مقدم مقابله با کرونا است و باید به گونه‌ای رفتار شود که این بیماری شیوع پیدا نکند، از این رو یکی از راهکارهایی که می‌تواند در دوران کرونا به ما کمک کند، موضوع سفر هوشمند یا سفر مسئولانه است.»

دکتر مونسان عنوان کرد: «سفر در اختیار ما نیست و ما نمی‌توانیم به مردم بگوییم سفر بروید یا نروید. بسیاری از مردم خودشان با وسیله شخصی خود و بدون استفاده از ظرفیت‌های تورهای گردشگری، سفر می‌کنند که این موضوع می‌تواند در شیوع بیشتر کرونا تأثیرگذار باشد، اما اگر سفر در قالب تورهای گردشگری باشد و گردشگران در مراکز اقامتی رسمی که تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، اقامت داشته باشند به‌طور حتم سفری ایمن و کم‌خطری خواهند داشت.»

او افزود: «از این رو تأکید ما بر روی سفر هوشمند یا همان سفر مسئولانه است و اگر قرار است سفری هم انجام شود حتما سفری باشد که در قالب تور باشد و تحت نظارت این وزارتخانه انجام شود.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه گفت: «مراکز و تأسیسات گردشگری تحت نظارت این وزارتخانه به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند. آنچه که باعث نگرانی وزارت بهداشت است سفرهای بدون برنامه‌ریزی و سفرهایی است که در آن پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود.»

او در ادامه با بیان این که ارتباط خوبی با وزیر بهداشت دارد، ادامه داد: «آقای دکتر نمکی فردی معقول است و به‌طور حتم دغدغه ایشان و همکاران‌شان در وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا به جا است. برای همین ما نیز بر سفر هوشمند تأکید داریم و در حال حاضر نیز با توجه به این که تمام هتل‌ها و مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری تحت نظارت این وزارتخانه پروتکل‌های بهداشتی را به‌طور کامل رعایت می‌کنند، گردشگری که با برنامه‌ریزی سفر می‌کند می‌تواند با خیالی آسوده از این مراکز استفاده کند.»

برنامه‌ریزی برای جذب گردشگران خارجی

دکتر مونسان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع گردشگری خارجی اشاره کرد و افزود: «روند جذب گردشگر خارجی  و تجربه لغو روادید با چین و عمان روند مثبت و تجربه خوبی بود.»

او اظهار کرد: «در حال حاضر برخی از کشورها موضوع جذب گردشگر خارجی را آغاز کرده و سفرهای خارجی به این کشورها انجام می‌شود که ما نیز با درنظرگرفتن نظر وزارت بهداشت و توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم موضوع جذب گردشگر خارجی را مجددا آغاز کنیم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: «در همین ارتباط در پایان ماه جاری سفری به روسیه خواهم داشت و موضوع لغو دو طرفه روادید بین ایران و روسیه نهایی خواهد شد.»

ولی تیموری معاون گردشگری کشور  نیز در این نشست با ارائه گزارشی در خصوص بسته حمایتی دولت از فعالان صنعت گردشگری گفت: «۱۲ هزار و ۶۴ پرونده برای دریافت تسهیلات به مبلغ ۶۰۵میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که تا ظهر امروز، ۱۷۳میلیارد و ۲۱۸ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.»

او افزود: «این درحالی است که بسته حمایتی جدیدی برای فعالان حوزه گردشگری در دست تدوین است که در این بسته حمایتی موضوعاتی مانند اعطای تسهیلات ۱۲ درصدی با تنفس یک ساله در حال بررسی است.»

در این نشست هم‌چنین تعدادی از فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری به بیان نظرات خود پرداختند.

ایرانگردی,گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

ادامه مطلب...

شهرستان نطنز که در محور تاریخی و گردشگری شمال استان اصفهان واقع شده به واسطه قرار گرفتن در دامنه‌های کوه کرکس (بلندترین کوه فلات مرکزی ایران) یکی از نواحی خوش آب و هوای ایران است که آثار باستانی و تاریخی بی‌نظیر موجود و مناظر طبیعی و دست نخورده آن، توجه هر دوستدار فرهنگ و طبیعت را به خود جلب می‌کند.

طبیعت زیبا و بکر، به همراه دست‌ساخته‌های بشری و تلفیق آن سبب ایجاد محیطی بسیار مساعد و مناسب برای رونق گردشگری در این منطقه شده است. طبیعتی که نمونه مشابه آن کمتر در استان اصفهان وجود دارد. آثار طبیعی همچون درختان کهنسال، آبشارها، غارها، برکه‌های طبیعی، رودخانه فصلی، گونه‌های خاص گیاهی و جانوری و نمونه‌های فراوان دیگر که هر کدام خود دنیایی از زیبایی و قدرت بی‌انتهای خالق یکتا است. این آثار طبیعی در کنار جاذبه‌های تاریخی و معماری در شهر نطنز تأثیر فراوانی در جذب و رونق گردشگری و اقتصاد منطقه می‌تواند داشته باشد.

ادامه مطلب...

به‌رغم اینکه امروزه از اهمیت و جایگاه درختان به‌عنوان یکی از اصیل‌ترین منابع زیستی انسان صحبت می‌شود، اما گاهی انسان‌ها از طبیعت فاصله گرفته و نسبت به اهمیت و جایگاه منابع گیاهی از جمله درختان کم‌توجه شده‌اند و غالباً از یاد برده‌اند که در روزگاری نه چندان دور، درختان نه‌فقط نقش زیست‌محیطی، بلکه اعتقادی در زندگانی انسان‌ها داشته‌اند.

هر ملتی غالباً با توجه به اقلیم خود و اعتقاد به صنعت، یک نوع درخت را بیش از سایر درختان محترم می‌شمارد، در ایران درخت چنار و سرو از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و هست. مهم‌ترین نتیجه‌ای که چنین باورهایی دارد، قائل شدن قدرتی خاص برای درختان است. هنوز هم در مناطقی از ایران درختانی کهن‌سال دیده می‌شود که مردم به آن‌ها دخیل بسته‌اند. این درختان در اعتقادات فولکلوریک، توانایی دارند تا باران بیاورند، خورشید را به درخشش وادارند، گله‌ها را افزایش دهند، زنان را به زایش یاری کنند و سرانجام نذری برآورده سازند. غالب این درختان مقدس از میان درختان چنار انتخاب شده‌اند، لذا اهمیت این درختان به خصوص درختان چنار و سرو چنان بوده که کاشتن درخت در ایران جنبه اعتقادی هم یافته بود و جزء ثواب‌های بزرگ به شمار می‌آمد، سنتی که پس از اسلام هم ادامه یافت و هنوز هم ادامه دارد.

ادامه مطلب...

در این میان درختان چنار کهن‌سال یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی و زیست‌محیطی در شهرستان نطنز است. درختان چنار، کهن‌سال‌ترین درختان در اقلیم ایران است، لذا گسترش شاخه‌های آن به حدی است که پهنه بسیار وسیعی را زیر سایه خود قرار می‌دهند. با توجه به شرایط اقلیمی مناسب به‌ویژه در مناطق کوهستانی و کوهپایه‌ای این شهرستان، چنار به‌صورت درخت بومی منطقه درآمده و در این بین درختانی با عمر و قدمت چند صدساله و گاهی هزارساله دیده می‌شود که غالباً در مجاورت اماکن مذهبی یا در مظهر قنات‌ها و چشمه‌سارها روییده‌اند. این درختان در مرکز شهرستان و بیشتر مناطق روستایی و در دامنه‌های کوه کرکس رشد و نمو پیدا می‌‌کنند، که در این میان می‌توان به درختان چنار مسجد جامع نطنز، چنار رهن، چنار مجموعه بازار، چنار طار، چنار سرشک، چنار طره و بسیار چنارهای دیگر اشاره کرد.

اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نطنز در راستای صیانت از این گنجینه‌های زنده طبیعی نسبت به مستند نگاری و تهیه پرونده‌های ثبت این درختان اقدام کرده که تا کنون برخی ازاین‌گونه‌های ارزشمند همانند درخت چنار 1700 ساله مسجد جامع نطنز، در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسیده است.

* رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نطنز

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

ادامه مطلب...

خسروشاه یکی از شهرهای آذربایجان شرقی در 15 کیلومتری تبریز واقع شده است. طبق آخرین سرشماری سال 95، این شهر بالغ‌بر 21 هزار و 972 نفر جمعیت دارد. خسروشاه را می‌توان دیاری با گذشته‌ای پرفراز و نشیب در قلب تاریخ آذربایجان دانست. این شهر از دیرباز مرکز تجمع و زادگاه عالمان، فقها، عرفا و اولیای زمان خود بوده است.

شهر خسروشاه، آثار باستانی ازجمله شهر باستانی یانق تپه با قدمت 5 هزارساله، قیز قالا، مسجد جامع خسروشاه، یازلی مسجد، آرامگاه شیخ شرف‌الدین رومی، آرامگاه شیخ سلار دیلمی، موزه مردم‌شناسی، برج کبوتر و کاروانسرای صفوی را در خود جای‌داده است. از آنجا که این شهر از گذشته  زادگاه بسیاری از عالمان زمان خود بوده است.سیّد محمدباقر موسوی خوانساری، صاحب کتاب "روضات الجنان" در این خصوص می‌نویسد: «در قبرستان خسروشاه مقابر مشایخ و اهل الله بسیار زیاد است و آن مکان فیضنشان، به‌غایت فیضرسان است و بعد از خاک سرخاب، مقبره الشعرا هیچ مکانی بدان فیض نیست.» این گزارش به‌معرفی اجمالی برخی از آثار شاخص این شهرستان می‌پردازد.

مسجد جامع خسروشاه

این مسجد متعلق به قرن ششم هجری بوده و در برخی منابع تاریخی نظیر روضات الجنان ذکری گذرا از آن به میان آّمده است. سبک معماری آن مربوط به دوران سلجوقی است، نمونه خاک به‌کار برده شده مربوط به دوران ایلخانی و معمار این اثر به‌احتمال بسیار زیاد "جان بگیم خاتون" است. این مسجد یک‌بار در زمان قاجار و بار دیگر پس از انقلاب اسلامی مرمت‌شده است. تنها مسجد هشت قرینه جامع با نمایی اولیه که هنوز پابرجا است. به‌جرأت می‌توان گفت، این مسجد و سبک معماری آن با مسجد کبود تبریز کاملاً همخوانی دارد که در کتاب سیران تپه نیز به این مسئله اشاره‌شده است.

مسجد صفوی (یازیلی مسجد)

مسجد صفوی (یازیلی مسجد) به‌دستور شاه سلیمان صفوی در سال 1090 ساخته‌شده است که علاوه بر هنر نفیس گچ‌بری‌های مقرنسی، سرتاسر این خانقاه مزین به آیات الهی بود. سقف چوبی آن مزین به آیات قرآن و از آن کتیبه‌ای برجای‌مانده که متعلق به فرقه  اهل‌حق است. یازیلی مسجد یا گزیران مچیدی در اصل آرامگاه بابا حاضر بود که آیین‌های مخصوص به خود را داشت و در پنجشنبه و جمعه‌های هر هفته در آن شمع روشن می‌کردند به ذکر و دعا مشغول می‌شدند و مردم در مراسم مذهبی نذری می‌دادند و آش امام می‌پختند.

قلعه دختر (قیز قالا)

قلعه دختر (قیز قالا) در زمان ساسانیان ساخته‌شده است. قیز قالاسی خسروشاه نیز در ورودی شهر از طرف تبریز بر بالای تپه‌ای قرار دارد هنوز پایه برج‌ها دیوارها و آجرهای به‌کاررفته در این قلعه مشخص و معلوم است. داستان‌های مختلف و زیادی درباره این قلعه وجود دارد و این قلعه را به دختران پادشاهان باستان خصوصاً به دختر خسروپرویز ساسانی نسبت داده‌اند و بر این عقیده‌اند که یکی از دختران خسرو دست به شورش و طغیان زد و خسرو او را در این قلعه زندانی کرده بود.

تپه باستانی (یانق تپه)

در حفاری‌های سال 1339 شمسی، توسط هیئت باستان‌شناسی انگلیس، خانه‌های دایره‌ای شکل کشف شد که قدمت 5000 ساله دارد. اشیاء به‌دست‌آمده از این خانه‌ها در موزه آذربایجان تبریز نگهداری می‌شود.

بقعه شیخ سلار دیلمی

اولین فقیه شیعه ایرانی از مشاهیر و بزرگان قرن پنجم که آثار متعددی ازجمله: المقنع فی المذهب، التقریب در اصول، الابواب و الاصول در فقه و التذکرة من حقیقة الجوهر به نام وی ثبت‌شده است، مقبره تاریخی و مذهبی این عالم در قبرستان قدیمی خسروشاه قرار دارد و امروزه به‌عنوان زیارتگاه موردتوجه گردشگران قرار می‌گیرد.

کاروانسرای صفوی

درباره این کاروانسرا که با کمی فاصله از منطقه خسروشاه در جاده خاکی و قدیمی خسروشاه - آذرشهر میان کارخانه و کارگاه‌های صنعتی قرار دارد، می‌توان گفت؛ در گذشته محلی برای استراحت و حفظ امنیت مسافران از راهزنان بود. قدمت این کاروانسرا که از مجموعه کاروانسراهایی است که به‌دستور شاه‌عباس ساخته شد، به‌دوران صفوی بازمی‌گردد و دیواره‌ها و برجک‌های دیدبانی کاه‌گلی نشان‌دهنده قدمت آن است. برجک‌های این کاروانسرا از لحاظ ساختار معماری به برج کبوتران خسروشاه شباهت زیادی دارد.

برج کبوتر

دیگر بنای شاخص این شهرستان برج کبوتر است. بنایی استوانه‌ای شکل به قطر شش و ارتفاع 11 متر، که در آن صدها لانه کبوتر تعبیه شده است. انگیزه اصلی ایجاد خانه کاه‌گلی برای پرندگان، استفاده از کود آن‌ها برای تولید محصولات کشاورزی بوده است چراکه کود کبوتر یکی از بهترین انواع کودها محسوب می‌شد و در حاصلخیزی زمین‌های زراعی به‌کار می‌رفت. جنس دیوارهای این برج از گل رس و کاه ساخته‌شده است و در دیواره برج ورودی‌هایی برای کبوترها تعبیه‌شده است. این برج با قدمتی حدود 200 سال پیش در زمان قاجار ساخته‌شده است، که در سال 1386 با شماره 19099 در فهرست آثار ملی به‌ثبت رسید.

موزه مردم‌شناسی

آثار فرهنگی تاریخی خسروشاه، در اواخر سال 1396 به همت مردمان فرهنگ دوست و مسئولان در زیرزمین ساختمان شهرداری خسروشاه گردآوری و تحت عنوان موزه مردم‌شناسی در معرض دید عموم قرار گرفته است که آثار گوناگونی از ابعاد زندگی مردمان خسروشاه را به نمایش می‌گذارد.

* گزارش از گلناز پورنامی

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

ادامه مطلب...


جستجوی وکیل پایه یک دادگستری خوب امری است که هر کدام از ما در طول زندگی ممکن است به نحوی به سراغش برویم. در واقع هرکدام از ما در طول زندگی ممکن است به دلیل مشکلات حقوقی که برایمان پیش می آید، نیازمند مشورت با یک وکیل دادگستری و به تبع آن انتخاب یک وکیل خوب و مناسب باشیم که در این مواقع معمولاً به ‌دنبال یافتن بهترین وکیل در شهر خود خواهیم بود.
این مشکل حقوقی می‌تواند پاس نشدن یک چک، مشکلات خانوادگی و یا تنظیم قرارداد خرید یک خانه باشد. همچنین در راستای اینکه همیشه گفته شده است پیشگیری بهتر از درمان است، اگر ما بیاموزیم که قبل از انجام هر معامله و عقدی با یک وکیل دادگستری مشورت کنیم، قطعاً هم کمتر با مشکلات حقوقی مواجه خواهیم شد و هم در مواجهه با آن‌ها سریعتر و بهتر به نتیجه خواهیم رسید. پیش گرفتن رویه مشاوره با یک وکیل قبل از ایجاد مشکل در هزینه‌ها و زمان ما نیز به شدت صرفه جویی خواهد کرد. برای اطلاع شما باید عنوان کنیم که غالب پرونده‌هایی که به دادگستری ارجاع می‌شود تا زمان به نتیجه رسیدن حداقل یک سال زمان می‌برد.

وکلای پایه یک دادگستری بهترین و مجرب‌ترین نوع وکلا از حیث تجربه و سلسله مراتب در بین انواع وکلا هستند. وکیل پایه یک دادگستری برای اینکه بتواند به این درجه در حرفه خود برسد باید:

1- حداقل دارای مدرک لیسانس در رشته حقوق باشد.

2- در آزمون دشوار و طاقت فرسای «وکالت» شرکت کرده و از بین ده‌ها هزار نفر پذیرفته شده باشد.

3- صلاحیت عمومی، اخلاقی و مذهبی او بر اساس استعلامات مختلف تایید شده باشد.

4- دوره دشوار کارآموزی وکالت و تکالیف مختلف آن را که حدود دو سال است سپری کرده باشد.

5- دوره وکالت پایه دو دادگستری را تمام نموده باشد. (فقط وکلای ماده 187)

6- آزمون‌های متعدد تشریحی و مصاحبه‌های علمی (موسوم به اختبار) را با موفقیت پشت سر گذرانده باشد. افرادی که بتوانند این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارند، در نهایت درجه «وکیل پایه یک دادگستری» را دریافت می‌نمایند. وکلای پایه یک می‌توانند در تمامی محاکم حقوقی و کیفری، در تمام دادگاه‌ها و در تمام مراحل مختلف رسیدگی قضایی شرکت کرده و هیچ محدودیتی برای پذیرش وکالت افراد یا شرکت‌ها ندارند.


علی ابراهیمی مهر با 6 سال سابقه کار و با بیش از 1000 پرونده موفق ، فارغ التحصیل رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد ، دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری که از سال 93 شروع به فعالیت نموده و در زمینه های مختلفی خدمات وکالتی در شهر مشهد و سطح کشور ارائه میگردد.
دعاوی مربوطه که به صورت تخصصی فعالیت داشته کلیه ی امور حقوقی ، کیفری ، خانواده ، ثبتی و شرکتی و همچنین امور مربوط به ایرانیان خارج از کشور که در ایران نیاز به وکیل دارند و همچنین انجام تخصصی قراردادها و شرکت ها با تکیه بر اطلاعات علمی ، تخصصی و تعهد کاری در شهر مشهد میباشد.

دفتر وکالت علی ابراهیمی مهر وکیل پایه یک دادگستری خراسان , با استفاده از دانش و تجربه ی کسب گردیده , تمام تلاش خود را در پرونده های محول شده به کار گرفته تا در پرونده های ارجاعی نتیجه مدنظر در راستای احقاق حق حقوق تضییع شده موکلین حاصل شود.

در بدو مراجعه به وکیل پس از اخذ توضیحات و مشکلاتش موضوع توسط وکیل ارزیابی میگردد و بهترین گزینه به ایشان اعلام میگردد و چنانچه موضوع پرونده از لحاظ قانونی امکان نتیجه داشته باشد اقدام و الا چنانچه هیچ گونه ی نتیجه ی در بر نخواهد داشت به ایشان اعلام میگردد که دیگر متحمل تضییع وقت و متحمل هزینه ی نگردد‌.

امور حقوقی : الزام به تنظیم سند رسمی ، اثبات بیع یا قرارداد ، فسخ قرارداد ، ابطال قرارداد ، ابطال رای داوری ، تقسیم مال مشترک ، تقسیم ماترک و عندالزوم فروش آن ، تحریر ترکه ، مطالبه وجه چک و سفته دعوی شرکت ها و …….

امور خانواده : طلاق توافقی فوری ، طلاق به درخواست زوج ، طلاق به درخواست زوجه ، تمکین ، نفقه ، سرپرستی ، حضانت ، مهریه ، اثبات زوجیت و ….

امور کیفری : کلاهبرداری ، فروش مال غیر ، سرقت ، چک بلامحل ، آدم ربایی ؟ جعل و استفاده از سند مجعول ، شرب خمر ، رابطه نامشروع و …..

ایشان به عنوان وکیل نمونه کشور در سال 1398 از دیدگاه سایت ایرانگردی انتخاب شده است.


علی ابراهیمی مهر : 09151186862

37602838

37600011

آدرس: مشهد مقدس – بلوار سجاد - بزرگمهر شمالی 3 – پلاک 27 – طبقه2 – واحد 5 ( موسسه ی طلیعه داران عدالت )

 لینک سایت: http://vakilmashhad.com

علی ابراهیمی مهر وکیل پایه یک,ابراهیمی مهر وکیل پایه یک,بهترین وکیل خراسان,بهترین وکیل مشهد,وکیل مشهد,وکیل خراسان

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

عکس پروفایل

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس